Jaunumi

Biķernieku trasē noskaidroti jaunie Latvijas un Baltijas autošosejas čempioni

Svētdien, 27. septembrī, mainīgos laika apstākļos Biķernieku trasē noslēdzās Baltijas autošosejas sezona. Sīvā cīņā par par Latvijas čempionu “Kumho Challenge Nacionālajā” klasē kļuva Garijs Rožkalns, kuram šis ir pirmais čempiona tituls autošosejā. Par pārsteigumu noslēguma posmā parūpējās Reinis Nitišs, kurš uzvarēja “Super 1600” klases pēdējā posmā.

Tika noskaidroti čempionu titulu ieguvēji arī Baltijas un Lietuvas čempionāta ieskaitēs.
Baltijas autošosejas pēdējā posmā uz starta stājās gandrīz 100 sportisti, lai aizvadītu sezonas pēdējās sacīkstes un noskaidrotu čempionu titulus. Dienas gaitā lietus mijās ar sauli un trases segums bija īsts izaicinājums sportistiem.

Par pārsteigumu parūpējās Reinis Nitišs, kuram šīs bija debijas sacīkstes autošosejā un pirmās Biķernieku trasē. Viņam izdevās uzvarēt pirmajā braucienā, kas notika pa slapju trasi, otrajā braucienā izcīnot trešo vietu. Ar to pietika, lai svinētu uzvaru “Super 1600” klasē. Otrajā vietā ierindojās Ansis Frīdbergs, savukārt trešais šajā posmā Agris Petrovskis.

Aizraujošas cīņas norisinājās “Nacionālajā” klasē, kurā par čempiona titulu cīnījās 2 sportisti – Garijs Rožkalns un Jānis Vanks. Jānis Vanks uzvarēja abos dienas braucienos, taču par pirmo braucienu saņēma 20 sekunžu sodu, kas šoreiz sportistam maksāja čempiona titulu. Par čempionu savā otrajā autošosejas sezonā kļuva Garijs Rožkalns, Jānim Vankam trešais vicečempiona tituls. Pēdējā posmā otro vietu ieguva Antons Dolgopolovs, bet trešo izcīnīja Mārtiņš Putniņš.

“Baltic Touring Cars” ieskaites “Baltic Open” klasē par pēdējā posma uzvarētāju kļuva Ernesta Globite. Posms gan noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu, bet lietuviete pie uzvaras tika pateicoties uzvarētam otrajam braucienam. Par čempionu šajā klasē kļuva sezonas līderis Dainius Matijošaitis, kurš pēdējā posmā ieņēma otro vietu.

BTC1 klasē izšķirošās cīņas aizvadīja lietuvieši Edvinas Mardosas un Julius Skirmantas. Neskatoties uz uzvaru pēdējā posmā, Julius Skirmantas piekāpās Edvinas Mardosas, sezonas kopvērtējumā zaudējot vien trīs punktus.

BTC2 klasē uzvaru pēdējā posmā izcīnīja Arminas Kundrotavičius. Par sezonas čempionu kļuva Andrius Jasionauskas, kurš šajā posmā nestartēja.

4 stundu Izturības čempionāta absolūtajā ieskaitē uzvarēja sezonas līderi “Rotoma Racing”, diemžēl no cīņas izstājās kopvērtējuma otrās vietas īpašnieki “Bauer Racing”, izpaliekot ilgi gaidītajai noslēguma cīņai. Starp divām latviešu komandām, kuras startēja noslēdzošajā posmā, sesto vietu absolūti un otro vietu klasē izcīnīja “Flash Racing” komanda ar Artūru Batraku un Vilni Batraku. Otrā latviešu komanda izstājās tehnisku iemeslu dēļ.