Jaunumi

Pirmajā maijā noslēdzās autošosejas sezonas atklāšanas „DEWALT Grand Prix”

Pirmajā posmā trasē devās 11 volgas. Abos sacensību braucienos VOLGA klasē pirmās starta pozīcijas īpašnieks Ainārs Šēnfelds izcēlās ar pāragru startu un saņēma 2x20 sekunžu sodu, tomēr tas viņam neliedza izcīnīt godpilno pirmo vietu pirmajā sezonas posmā. Otrajā vietā finišēja Normunds Dobums, bet trešais bija Ervīns Kreicbergs. Šogad pirmo reizi startēja arī VOLGA 406 klase, kurā pirmo vietu izcīnīja Modris Feodorovs.

Spraigākās cīņas sezonas atklāšanas posmā norisinājās VAZ 1600 klasē, kurā uz starta stājās 18 sportisti. Abos sacensību braucienos sīvu cīņu aizvadīja Matīss Mežaks un Adomas Petrovas, tomēr 20 sekunžu sods otrajā braucienā Mežakam maksāja uzvaru pirmajā posmā. Uzvaru izcīnīja vienīgais Lietuvas pārstāvis šajā klasē Adoms Petrovs, otro vietu ieguva Matīss Mežaks, bet trešais sezonas atklāšanā bija Rūdolfs Šmits.

VAZ 1300 klasē abos braucienos uzvaru izcīnīja un uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Ģirts Vecvanags, otrajā vietā atstājot Aivaru Laipnieku, bet trešais šoreiz bija Harijs Ulpe.

Sacensības noslēdza Formula abu klašu dalībnieki. FORMULA Easter klasē abos braucienos uzvaru izcīnija Roberts Toms, otrais Itālo Asliņš, bet trešais Māris Ozoliņš.

FORMULA Mondial klasē pirmajā braucienā sīvā cīņā ar igauni Jāku Kūlu uzvaru izcīnīja Andris Griķis, kuram šis bija pirmais starts jaudīgajā Modial klasē. Otrajā braucienā mūsu sportistam atskrūvējās ritenis un viņš bija spiests doties boksos, lai to pieskrūvētu un atgriezās trasē ar vairāku apļu kavēšanos. Tikmēr otrajā braucienā uzvaru izcīnīja igaunis Jāks Kūls, svinot uzvaru pirmā posma kopvērtējumā. Otro vietu izcīnīja Andris Griķis, bet trešo Indulis Rukuts.

Nākamais posms vēsturisko automašīnu seriāla „Dzintara aplis” dalībniekiem notiks 27. – 28. maijā Igaunijā auto24ring trasē kopā ar Baltijas autošosejas čempionāta un Baltijas izturības sacīkšu 2. posmu.

Trīs dienu laikā Ziemeļeiropas un Baltijas autošosejas sezonas atklāšanas pasākumā “DEWALT Grand Prix 2017” uz starta stājās vairāk nekā 180 sportistu no 8 valstīm, padarot šīs par vērienīgākajām sacīkstēm Biķernieku trasē atjaunotās Latvijas vēsturē.

Lielāko autošosejas notikumu piedāvā titulsponsors “DEWALT”, sponsori “Kumho Tyre” riepas un Porsche centrs Rīga. Informatīvi atbalsta ziņu portāls “Delfi”, radio “Star FM”, žurnāls “Klubs” un “Latauto.lv”, tiešraidi nodrošina “LMT Straume", atbalsta “Stena Line”, „Martini”, „Mangaļi” un enerģijas dzēriens „HELL”.