Jaunumi

Biķernieku trases meža takās atklāta trase velosipēdistiem

Otrdien, 6.jūnijā CSDD Biķernieku trases apkārtnē esošajā mežā tika atklāta nomarķēta velo trase, piedāvājot aktīvās atpūtas cienītājiem ne vien skriešanas iespējas, bet arī braukt ar velosipēdu pa speciāli nomarķētu meža trasi.

Lai apmierinātu gan tos, kam sirdij tuvāka skriešana, gan tos, kuri labprātāk pārvietojas ar velosipēdu, Biķernieku trase sadarbībā ar kalnu divriteņu (MTB) sacensību seriāla Vivus.lv MTB maratonu un SIA “Rīgas meži” izveidoja 2,8 kilometrus garu meža trasi velosipēdistiem.

Tāpat kā skriešanas takas gadījumā arī velo takas izveidē tika ņemts vērā fakts, ka pēc “Latvijas fakti” veiktā pētījuma rezultātiem tuvākā mikrorajona, Mežciema, iedzīvotāji ir aktīvi sportotāji un labrāt dodas to darīt arī uz tuvumā esošo Biķernieku trasi.

Saskaņā ar aptaujas rezultātiem gandrīz visi pētījuma dalībnieki (91%) ir apmierināti ar dzīvi savā apkaimē. Savukārt vairums Biķernieku trases apkārtnē dzīvojošo iedzīvotāju trases esamību savā apkaimē novērtē pozitīvi – divas trešdaļas respondentu (65%) pauduši pozitīvu viedokli un tikai 8% pauduši noraidošu attieksmi pret tās atrašanos viņu dzīvesvietas apkaimē.

Pētījums atklāj, ka Biķernieku trase un tās komplekss  ir uzskatāma par nozīmīgu aktīvās atpūtas vietu vietējiem apkārtnes iedzīvotajiem – saskaņā ar aptaujas rezultātiem vairāk kā divas trešdaļas respondentu (68%) ir atzinuši, ka paši vai kāds no viņu ģimenes locekļiem pēdējo 12 mēnešu laikā tās teritorijā ir pastaigājušies vai atpūtušies pie dabas, 62% ir veikuši fiziskās aktivitātes, 43% ir apmeklējuši kādu no trasē rīkotajiem pasākumiem, trešā daļa (36%) ir apmeklējuši CSDD Rīgas Motormuzeju un 21% slēpojuši.

Būtiski, ka abas takas varēs izmantot arī tad, kad trasē notiks sacensības vai kāds cits pasākums.

Vairāk informācijas par velo taku skatīt šeit

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 2, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626