Jaunumi

Biķernieku trases ovālā aizvadīts Latvijas autošosejas čempionāta 3. posms

8. jūlijā Biķernieku trases ovālā aizvadīts Latvijas autošosejas čempionāta 3. posms “Hell Grand Prix 2017”. Biķernieku trases ovāla konfigurācija bija izaicinājums gan sacīkšu tehnikai, gan pašiem braucējiem. Par uzvarētājiem Latvijas čempionāta 3. posmā kļuva Jānis Vanks (Nacionālā klase), Ģirts Krūzmanis (S1600), Pēteris Laipnieks (Vaz 1600), Ģirts Vecvanags (VAZ 1300), Ainars Šēnfelds (Volga) un Raimonds Elbakjans (Volga 406).

Latvijas autošosejas čempionāta un vēsturisko automašīnu seriāla “Dzintara aplis” dalībnieki šīs sezonas 3. posmu aizvadīja saspringtos un sadursmēm bagātos sacensību braucienos. Sacīkstes norisinājās ovāla konfigurācijā – daudz šaurākā un dinamiskākā trasē ar mazāk apdzīšanas iespējām.

Latvijas čempionāta “Kumho Tyre Challenge” Super 1600 klasē pārliecinošu sniegumu abos braucienos uzrādīja vecmeistars Ģirts Krūzmanis, otrajā vietā finišēja Kristaps Mietulis, tādējādi kļūstot par sezonas līderi. Trešo pozīciju izdevās izcīnīt Autosporta Akadēmijas braucējam Ingum Beļakovam, kuram otrajā sacīkšu braucienā nācās pat iebraukt boksos, lai nomainītu priekšējo riteni.

Nacionālajā klasē nepārspēts palika Jānis Vanks, vēl vairāk nostiprinot savu līderpozīciju Latvijas čempionāta kopvērtējumā. Otrajā pozīcijā gan posmā, gan kopvērtējumā Aldis Fokrots, trešais finišā Ernests Eglītis.

Vēsturisko automašīnu seriāla “Dzintara aplis” VAZ kalšu dalībnieki rādīja skarbas un aizraujošas cīņas par pozīcijām abu braucienu laikā. Kopā VAZ klasē uz starta stājās 17 sportisti. VAZ 1300 klasē pirmo vietu izcīnīja Ģirts Vecvanags, otrais Aivars Laipnieks, trešais Harijs Ulpe. VAZ 1600 klasē ātrākais šoreiz Pēteris Laipnieks, otrais Matīss Mežaks, bet trešo vietu izcīnīja šosezon pirmo reizi startējušais Ivo Ķilpis. Abos VAZ sacensību braucienos neiztika arī bez sadursmēm un izslīdēšanas ārpus trases.

Volga klasē nepārspēts palika Ainars Šēnfelds, kas abos braucienos jau pašā sākumā pamatīgi atrāvās no pārējiem braucējiem. Otrajā vietā sezonas vicelīderis Normunds Dobums, bet trešajā vietā finišēja Ervīns Kreicbergs. Otrajā braucienā vien trīs apļus līdz finišam nācās izstāties Rolandam Bērziņam. Volga 406 klasē uzvaru svinēja šīs sezonas debitants Raimonds Elbakjans, bet otro vietu izcīnīja Modris Feodorovs.

Nākamais Latvijas un Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies 19. un 20. augustā Biķernieku trasē “ENEOS Riga Summer Race” ietvaros, kad šo sacensību ietvaros pirmo reizi norisināsies arī Starptautiskā Draudzības kausa 2. posms vēsturiskajām automašīnām.