Jaunumi

Noslēdzies Latvijas rallijkrosa čempionāta pirmais posms Biķerniekos

"Latvijas Nafta Grand Prix" Latvijas rallijkrosa čempionāta 1. posms noslēdzies. Tajā, aizvadot sīvas cīņas visas dienas garumā, piedalījās 61 sportists no Baltijas valstīm, Somijas un Krievijas.

 

Jaudīgākajā "Open" klasē uzvarēja Raiss Minihanovs (Rais Minnikhanov) no Krievijas, "Touring Car" klasē izteikts līderis latvietis Kristaps Grunte, "Super 1600" ieskaitē uzvaru izcīnīja Krievijas sportists Arturs Jegorovs (Artur Egorov), kurš piedalījās ar Eiropas rallijkrosa automašīnu.  Skatītāju iecienītajā tautas "LADA RX" klasē spoža uzvara Valteram Liepiņam, bet "Exreme Buggy" klasē uzvara Veli-Mati Koskinenam (Veli-Matti Koskinen) no Somijas.

“Latvijā atkal ir savs nacionālais čempionāts rallijkrosā! Šodien startēja vairāk nekā sešdesmit dalībnieku, kas, skatoties uz stundu skaitu dienā, ir tuvu maksimumam. Sīvas cīņas visās klasēs – spriedze starp sportistiem, grūstīšanās, neizpalika sodi un tehnika dažiem arī neizturēja. Savs čempionāts rallijkrosā ir bāzes pamats, lai būtu sasniegumi Eiropas un pasaules līmeņa sacensībās. Prieks, ka skatītāji bizaudīja vasarīgi karsto laiku un sezonu esam godam atklājuši”, atzīst Rallijkrosa čempionāta organizators, Ivo Traubergs.

“"LADA RX" klasē šodien kopumā bijām 18 braucēji, kas ir ļoti daudz. Vienmēr ir svētku sajūta Biķernieku trasē, tomēr ir jūtama “pasaules elpa”, visi zina, ka šajā trasē brauc arī pasaules spēcīgākie rallijkrosa sportisti. Lielisks laiks, karsta vasaras diena, kas nedaudz uzlika papildus pārbaudījums sportistu tehnikai, bet pozitīvā atmosfēra bija jūtama viscaur,” stāsta Valters Vectirāns.

Arnis Odiņš atklāj, ka viņam šodien ir trijnieku diena: "Visos braucienos "Super 1600" klasē trešā vieta un arī finālā trešais, vienīgais no latviešiem. Šodien novēroju, ka iespēja izcīnīt Latvijas čempiona titulu likusi sportistiem kļūt uzņēmīgākiem, rūpīgākiem un attieksme pret sacensībām kopumā ir uzlabojusies un kļuvusi nopietnāka. Prieks, ka nebija jāsēž sastrēgumā uz Jūrmalas šosejas un lieliski pavadīju laiku darot to, kas man patīk. Paldies visiem, kas bija atnākuši atbalstīt. Redzēju, kā teju visa tribīne pieceļas kājās, lai atbalstītu savus sportistus”.

Latvijas čempionāta rallijkrosā otrais posms "SKN Sports Grand Prix" paredzēts – 9. jūnijā, Biržos, Barona trasē. Sezonas vidū, 14. un 15. jūlijā, "ESSVE Grand Prix" trešais rallijkrosa posms, kas norisināsies Rīgā, Biķernieku sporta bāzē, kur paralēli būs arī "Baltic Sea Cup", NEZ kroskartu čempionāts un 14. jūlija vakarā paredzēts arī spīdveja pasaules U21q čempionāta posms. 4. augustā, ceturtais Latvijas čempionāta posms jeb "Latvijas Nafta Grand Prix", kas norisināsies leģendārajā Bauskas "Mūsa Raceland" trasē. Piektais posms "Valtek Grand Prix" 18. augustā Jelgavā, atjaunotajā Rullīšu trasē. Savukārt sezonas noslēgums – "333 Grand Prix", kas norisināsies Ropažos, sporta kompleksā "333"

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626