Jaunumi

Ar aizraujošām cīņām trasē noslēdzies Baltijas čempionāta 2. posms

No 9. līdz 10. jūnijam Biķernieku trasē norisinājās Baltijas autošosejas čempionāta 2. posms, kurā vairākas uzvaras izcīnīja arī latviešu sportisti. Artūrs Batraks uzvarēja BTC2 klasē, savukārt Jānim Vankam izcīnīta pirmā šīs sezonas uzvara Hankook Trophy Nacionālajā klasē.


Baltijas čempionāta jaudīgākajā klasē “Baltic Touring Cars” uz starta izgāja 18 spēcīgi braucēji no visas Baltijas un Somijas, viņu vidū bija arī trīs Latvijas pārstāvji – Artūrs Batraks (BMW 330D), Roberts Rode (Nissan 200sx) un Agris Petrovskis (BMW E46M). 

Artūram Batrakam neizdevās uzrādīt tik labu laiku kvalifikācijā, taču viņš izcīnīja pārliecinošu uzvaru BTC2 ieskaitē abos sacensību braucienos. Turklāt otrajā braucienā viņš finišēja otrajā vietā absolūti, piekāpjoties tikai somu sportistam Marko Rantanenam ar Lamborghini Gallardo. Agris Petrovskis šajā klasē divu braucienu summā izcīnīja 3. vietu. 

Arī Roberts Rode demonstrēja lielisku sniegumu. Vispirms mūsu sportistam izdevās uzrādīt otro ātrāko apļa laiku kvalifikācijā. Pirmajā sacensību braucienā, startējot no otrās pozīcijas, Roberts Rode izcīnīja augsto otro vietu, piekāpjoties vien Marko Rantanenam, taču otrajā braucienā viņa Nissan 200sx pazuda jauda un sportists finišēja pirmspēdējais, spējot noturēt aiz sevis lietuviešu sportistu ar Porsche Cayman GT4 automašīnu. Abu braucienu kopsummā latvietis spēja izcīnīt 3. vietu Baltic GT ieskaites klasē. 

“Hankook Trophy” klasēs uz starta stājās 12 sportisi. Pirmos šīs sezonas uzvaru Nacionālajā klasē izcīnīja Jānis Vanks, kuram piekāpās Beate Klipa un Voldemārs Kalve. Super 1600 klasē uzvaru izcīnīja igaunis Stīvens Pūsts, otrajā vietā šoreiz krievu braucējs Vladimirs Čerevans, bet trešais Reinis Trūps. VAZ Open pirmajā vietā finišēja lietuvietis Arūns Kudrausks, bet otrais šoreiz Itālo Alsiņš. 

Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros startēja arī 34 “Formula Junior World Tour” dalībnieki no visas pasaules, kuri aizvadīja četrus spraigus sacensību braucienus. “Pre-1961” klasē uzvarēja sportists no ASV – Timotijs de Silva, savukārt “Pre-1964” klasē uzvaru uzcīnīja austrālietis Martins Valfords.

Baltijas autošosejas čempionāta ietvaros uz sezonas otro posmu Biķernieku trasē pulcējās arī vēsturisko automobiļu seriāla “Dzintara Aplis” dalībnieki. Posms izvērtās spraigām cīņām bagāts. 

Volga klasē uz starta izgāja 12 dalībnieki. Pirmajā sacensību braucienā tikai pusi no distances spēja veikt pirmā posma uzvarētājs Ainars Šēnfelds, izstājoties no sacīkstēm. Līdz ar to uzvaru izcīnīja Normunds Dobums. Arī otrajā braucienā uzvara Normundam Dobumam. Otro un trešo vietu sadalīja Ervīns Kreicbergs un Jānis Grope, starp kuriem veiksmīgāks izrādījās Kreicbergs, izcīnot otro vietu otrajā braucienā, un līdz ar to arī otrā vieta posma kopvērtējumā. Volga 406 klasē uzvaru izcīnīja Raimonds Elbakjans, kurš bija ātrāks par Jāni Tomsonu. 

Visspraigākās cīņas, kā ierasts, tika aizvadītas VAZ braucienos, kurās uz starta stājās 18 sportisti. Pirmajā braucienā jau no starta pārliecinošā vadībā izrāvās lietuvietis Adoms Petrovs, tikmēr par otro un trešo vietu cīnījās Pēteris Laipieks, Reinis Lilienšteins, Toms Bērziņš un Miķelis Mežaks. Divus apļus pirms brauciena beigām, cīņā par otro pozīciju ar Laipnieku un Lilienšteinu, Ozola līkuma akmeņos izslīdēja Toms Bērziņš. Laipnieks izcīnīja otro vietu, bet trešais finišā bija Miķelis Mežaks.

Dramatisks izvērtās otrais VAZ brauciens, kas jau pirmajā aplī Motormuzeja līkumā kontaktu piedzīvoja lietuvietis Petrovs un Lielienšteins, kā rezultātā Lilienšteina automašīna izslīdēja ārpus trases un tur palika. Divus apļus pirms finiša, stāvošajā Lilienšteina automašīnā ieskrēja cits sportists – Juris Dambis. Brauciens tika apturēts un sportists nogādāts tuvākajā slimnīcā uz pārbaudēm, pēc kurām noskaidrojās, ka sportists jūtas labi un ir palaists mājās. Braucienā uzvarēja Adoms Petrovs, kuram pēc neoficiālajiem rezultātiem uzvara arī posma kopvērtējumā VAZ1600 klasē. Otrais šajā posmā Miķelis Mežaks, bet trešais Pēteris Laipnieks. 

VAZ1300 klasē otro uzvaru šosezon izcīnīja Mārtiņš Lagzdiņš, otrais Harijs Ulpe, bet trešais Ģirts Vecvanags. 

Vēsturisko Formulu braucieni norisinājās salīdzinoši mierīgāk. Pirmā posma uzvaru izcīnīja igaunis Tāvi Kūls, kurš dienas beigās dalīja neizšķirtu punktu skaitu ar Induli Rukutu, taču uzvara otrajā braucienā deva viņam pirmo vietu. Trešais posmā vēl viens igaunis Tāvi Krons. Andri Griķi šoreiz vajāja dažādas tehniskas neveiksmes, taču viņam izdevās izcīnīt jaundibināto “Ants Seiler Trophy” balvu par ātrāko apļa laiku sacīkstēs.

Formula Easter uzvara Robertam Tomam, kurš bija ātrāks par Italo Alsiņu. Arī Roberts Toms izcīnīja “Ants Seiler Trophy” balvu. 

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626