Jaunumi

NITIŠAM ČEMPIONTITULS, BAUMAŅIEM UN ODIŅAM MAINĪGAS SEKMES NESTE WORLD RX OF LATVIA

Šodien CSDD Biķernieku Trasē noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms Neste World RX of Latvia. Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis sacensības noslēdza 14. vietā, izcīnot 3 punktus čempionāta kopvērtējumā. FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta sezonu ar uzvaru Supercar klasē noslēdza Reinis Nitišs, kļūstot arī par šīs sezonas čempiontitula ieguvēju. Eiropas čempionāta Super1600 klases ieskaitē Artis Baumanis pēc sadursmes pusfināla startā sacensības noslēdza septītajā vietā, bet Arnis Odiņš pēc neveiksmēm sestdien spēja pakāpties uz septiņpadsmito vietu.

 

Savā trešajā kvalifikācijas braucienā Jānis Baumanis cīņu uzsāka no vidējās starta pozīcijas un spēja aizspraukties garām Liamam Doranam, pakāpjoties uz otro pozīciju. Abu starpā sekoja kontakts, kā rezultātā Baumanis savu braucienu noslēdza ceturtajā vietā. Ar lielisku manevru pēdējā kvalifikācijas braucienā Jānis spēja izvairīties no starta burzmas un patraucās garām vairākiem konkurentiem, tomēr mašīnas bojājumi atgādināja par sevi un tās ātrums pietika 14. vietai. To Baumanis izcīnīja arī četru braucienu kopējā ieskaitē, Latvijā paliekot ārpus pusfināla.

Jānis Baumanis: “Tiešām gribējās atrasties pusfinālā. Šodien pāris reizes padevās labs pirmais pagrieziens. Ar pārējiem notikumiem trasē neesmu apmierināts. Vienīgais, par ko esmu priecīgs, ir fanu atbalsts. Tas bija vienkārši fenomenāls. Pēc trešās kvalifikācijas devāmies arī pie sacīkšu tiesnešiem, jo Liams Dorans ietriecās manā mašīnā, ielokot buferi par aptuveni 20 centimetriem uz iekšu. Arī divi rati bija nolocīti. Pēc tam trasē nācās izdzīvot, jo trasē bija tikai daži labie pagriezieni, bet ar sabojātu savirzi problēmas radās tieši kreisajos pagriezienos. Vairs nevarēju attīstīt pilnu jaudu. Arī pēdējā braucienā taisnēs vairs nebijām tik ātri. Paldies par atbalstu arī visiem, kas sekoja notikumiem gan klātienē, gan pie TV ekrāniem.”

Lielisku sniegumu visas dienas garumā demonstrēja Reinis Nitišs. Teicami izmantojot ērtāko starta pozīciju, Nitišs triumfēja savā braucienā. Ar to bija pietiekami, lai nosargātu pirmo vietu kopējā ieskaitē pēc trim kvalifikācijas braucieniem. Lai gan pirmā līkuma cīņās noslēdzošajā braucienā Nitišs sagriezās, SET Promotion komandas spēkrats bija sagatavots lieliski, ļaujot jēkabpilietim kvalifikāciju noslēgt ar ceturto vietu. Ar to bija pietiekami, lai nodrošinātu šīs sezonas Eiropas čempiona titulu. Fanu iedvesmots, Nitišs turpināja priecēt publiku, vispirms izcīnot uzvaru pusfinālā, bet pēc tam izmantojot pirmās starta rindas priekšrocības arī finālā. Trešā uzvara šajā sezonā ļāva noslēgt sezonu ar 34 punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Antonu Marklundu.

Reinis Nitišs: “Brīvdienas bija tiešām smagas. Ieradāmies šeit ar 26 punktu pārsvaru. No vienas puses bijām ļoti tuvu čempiona titula izcīnīšanai, bet tai pat laikā zinām, cik ļoti ātri rallijkrosā viss var mainīties. Bija liels uztraukums. Pirmajā kvalifikācijā startēju no ārmalas vienā braucienā ar Sirilu Raimondu un Tomasu Brintesonu. Kad tikām tam pāri, varējām ‘izlaist gaisu’ un sapratām, ka tā arī turpināsim. Pēc ceturtās kvalifikācijas kārtas tika izcīnīts čempiona tituls. Tas ir ļoti liels un svarīgs notikums manā dzīvē. Neļāvu emocijām pārplūst pāri malām un koncentrējos uz sacensībām, kuras vēl nebija beigušās. Uzvarējām pusfinālu, bet finālā no pirmā apļa līdz pat finiša līnijai darīju visu, ko varēju. Izdarīju! Trīs sekundes desmitdaļas šķīra mani no otrās vietas. Cīņa bija smaga, bet jāpasakās komandai. Varu ieskatīties spogulī un teikt, ka izdarīju visu, ko es varēju.”

Priekšpiedziņas spēkratiem Eiropas čempionāta Super1600 klases ieskaitē Artis Baumanis dienu uzsāka apņēmīgi, pārliecinoši pārņemot vadību savā pēdējā kvalifikācijas braucienā. Finišs priekšā tiešajiem konkurentiem ļāva pusfinālam kvalificēties pirmajā starta rindā. Tajā Baumanis uzrādīja labāko starta reakciju un uz brīdi atradās otrajā vietā, taču kontakts ar aizmugurē esošajiem konkurentiem lika Arta Audi A1 mašīnai sagriezties. Lai gan trešajā vietā braucošais ungārs Solts Sijs-Jollijs tika noķerts, apdzīšanas manevru izpildīt neizdevās un Artis pusfinālā ieņēma ceturto pozīciju, finālam nekvalificējoties.

Artis Baumanis: “Bijām atraduši nepieciešamo ātrumu un šodien trasē devāmies ar kaujiniecisku noskaņojumu. Pusfināla pirmajos pagriezienos iekārtojos otrajā pozīcijā. Nezinu, par ko domāja aizmugurē braucošie konkurenti. Saņēmu smagu triecienu pa mašīnas aizmuguri, kas sabojāja aizmugurējo piekari. Tam sekoja vēl viens sitiens no priekšas. Šoreiz cieta radiators. Veiksme nebija mūsu pusē. Turpinājumā nācās cīnīties ar šķību mašīnu. Vismaz redzēju vareno atbalstu, kas nāca no tribīnēs esošajiem latviešu līdzjutējiem. Ļoti palīdzēja arī vasarā aizvadītie testi, jo šī ir ļoti prasīga trase, kur katra mazākā kļūdiņa var izsist no plūdenā ritma un ietekmēt rezultātu. Liels paldies skatītājiem par atbalstu! Turpināsim cīnīties un cerēsim uz pozitīvu iznākumu Vācijā!”

Arnim Odiņam šodien bija jāaizvada pēdējais kvalifikācijas brauciens. Noturot labu tempu, Odiņš pierādīja, ka vakar piedzīvotās tehniskās problēmas ir aiz muguras. Ar 16. vietu braucienā Arnis pakāpās par divām pozīcijām un Neste World RX of Latvia noslēdza 17. vietā.

Arnis Odiņš: “Ar pēdējo braucienu esmu apmierināts. Nonācu starp ļoti spēcīgiem konkurentiem. Tā acīmredzot bija mūsu vieta. Beigās izdevās atrast ātrumu, tomēr bija iespējas kāpt vēl augstāk. Šajā līmenī, nefinišējot vienā no braucieniem, ir teju neiespējami iekļūt pusfinālā. Protams, pasākums pats par sevi ir izdevies – līdzjutēju ir ļoti daudz, laikapstākļi ir lieliski, tikai maza vilšanās pašam par sevi, ka neizdevās sasniegt iecerēto.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2018. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, Live Riga un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.


 

 1. gada Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs:
 1. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS
 2. PORTUGĀLE – MONTALEGRE – 28./29. APRĪLIS
 3. BEĻĢIJA – METĒ – 12./13. MAIJS
 4. LIELBRITĀNIJA – SILVERSTONA – 26./27. MAIJS
 5. NORVĒĢIJA – HELLA – 9./10. JŪNIJS
 6. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 30. JŪNIJS/ 1. JŪLIJS
 7. KANĀDA – TRUĀRIVJĒRA – 4./5. AUGUSTS
 8. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS
 9. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS
 10. ASV – COTA – 29./30. SEPTEMBRIS
 11. VĀCIJA – ESTERINGA – 13./14. OKTOBRIS
 12. DIENVIDĀFRIKAS REPUBLIKA – KEIPTAUNA – 24./25. NOVEMBRIS

 

Par Neste World RX of Latvia

1295 metrus garā CSDD Biķernieku rallijkrosa trase uzbūvēta 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā vēsturisku, savu pirmo un līdz šim vienīgo, uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC) Sebastjēns Lēbs. Tikmēr latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. pozīcijā.

 1. gada 16. un 17. septembrī pasaules rallijkrosa dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja sacensībās, bet tieši Latvijā nodrošināja sev pasaules čempiona titulu! Arī šogad Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šogad abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā), bet Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu.
 2. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisināsies FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kurā ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm cīnīsies arī vienīgais Latvijas pārstāvis Jānis Baumanis. Vienlaicīgi, Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiks arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Supercar un Super1600 ieskaites klasēs, kurās startēs vēl vismaz divi latviešu piloti. Super1600 klasē uz starta izies Artis Baumanis, bet Supercar klasē, kam Rīgā notiks sezonas noslēdzošais posms, startēs Reinis Nitišs.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626