Jaunumi

ATSĀK NESTE RIGA RX BIĻEŠU TIRDZNIECĪBU, IZMAIŅAS – JAU IEGĀDĀTO BIĻEŠU ĪPAŠNIEKIEM

Lai ievērotu Ministru Kabineta noteiktos ierobežojumus un rūpētos par drošu sacensību norisi, tiks veiktas organizatoriskas izmaiņas 19.-20. septembrī plānoto FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Rīga norisē – iepriekš plānotā viena World RX posma vietā CSDD Biķernieku Trase vienā nedēļas nogalē uzņems divus pasaules čempionāta posmus. Līdzjutējiem, kuri jau ir iegādājušies pasākuma biļetes, jāņem vērā, ka biļetes būs derīgas vienā no sacensību norises dienām. Savukārt, interesentiem, kas vēl plāno apmeklēt augstākā līmeņa autosporta sacensības Rīgā, būs iespējams iegādāties biļetes uz Pasaules RX 5. posmu, kas notiks sestdien, 19. septembrī, vai arī 6. posmu, kas notiks svētdien, 20. septembrī.

 

19.-20. septembrī CSDD Biķernieku Trasē jau piekto reizi notiks Neste World RX of RīgaMonster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms, kas vienā nedēļas nogalē iepriekš pulcējis pat 30 000 skatītājus. Diemžēl, 2020. gads nācis ar Covid-19 pandēmiju un tai sekojošiem ierobežojumiem, kas šobrīd ārtelpās sarīkotiem pasākumiem Latvijā nosaka 3000 skatītāju limitu, kā arī nepieciešamību ievērot 2 metru sociālo distancēšanos.

“Ja kāds pagājušā gada nogalē, kad uzsākām Neste World RX of Rīga ieejas biļešu tirdzniecību, mums būtu teicis, ka mēs nevarēsim sarīkot pasaules čempionāta posmu tādu, kādu to esam pieraduši redzēt – plaši apmeklētu, ar dažādām izklaidējošām aktivitātēm, un nerimstošu dzīvību dalībnieku parkā – mums tas liktos kaut kas neticams. Tomēr šobrīd neatliek nekas cits, kā pieņemt jaunos noteikumus un jauno formātu, kādā drīkst norisināties pasākumi, tajā skaitā sporta sacensības,” iesāk RA Events direktors Raimonds Strokšs.

Jau bez minētā būtiskā apmeklētāju skaita ierobežojuma, citas skatītājiem nozīmīgās pārmaiņas skars arī komandu dalībnieku parku, kas būs slēgts skatītājiem, netiks organizēta fanu zona, tāpat netiks rīkotas autogrāfu sesijas un publiska apbalvošanas ceremonija. Sacensību ārvalstu apmeklētājiem svarīgi ir izcelt, ka šogad netiks veidota arī kempingu zona.

“Tanī pat laikā vēlos akcentēt, ka laikā, kad citur sacensības norisinās aiz slēgtām durvīm – mums ir teju unikāla iespēja, sarīkot World RX posmus ar līdzjutēju klātbūtni. Tomēr, lai tas notiktu, mums visiem ir jāpielāgojas valstī noteiktajiem ierobežojumiem – trases esošajās tribīnēs varam ietilpināt tikai daļu no to maksimālās ietilpības, bet būvēt pagaidu konstrukcijas ir finansiāli neiespējami, jo, ievērojot sociālo distancēšanos, biļešu cenai tajās jābūt teju četras reizes augstākai – nekā tā bija pirms gada, līdz ar to šogad nebūs pieejams skatītājiem tik iecienītais B sektors, bet tiks izmantotas Biķernieku trasē esošās tribīnes,”Strokšs.

“Lai šajos negaidītajos un mainīgajos apstākļos rastu vislabāko risinājumu, pieņēmām lēmumu skatītājus, kuri jau iegādājušies Neste World RX of Rīga ieejas biļeti, sadalīt pa dienām – daļu uzņemt sestdien, bet daļu svētdien. Tādējādi skatītāji katrā no sacensību dienām varēs redzēt vienu pilnvērtīgu FIA pasaules čempionāta posmu, kā arī daļu no Eiropas čempionāta un Projekt E posma, kas norisināsies visas nedēļas nogales garumā,” turpina Strokšs.

Noteiktie apmeklētāju skaita limiti un distancēšanās prasības arī nozīmē, ka jau līdz šim pārdotais ieejas biļešu skaits sasniedz CSDD Biķernieku Trases tribīņu “jauno” kapacitāti. Tādējādi, Neste World RX of Riga no sēdvietām tribīnēs šogad varēs vērot tikai tie apmeklētāji, kuri ieejas biļetes iegādājās laicīgi.

Iegādāto ieejas biļešu īpašniekus lūdzam rūpīgi iepazīties ar norādītajām izmaiņām:

Iepriekš iegādāta biļete:

Tā būs derīga:

 

sektorā:

dienā:

posmā:

A sektora biļete

A sektors

svētdienā, 20.09.2020.

6. posmā

B sektora biļete

A sektors

sestdienā, 19.09.2020.

5. posmā

D sektora biļete

D sektors

svētdienā, 20.09.2020.

6. posmā

ST stāvvietu sektora biļete

ST stāvvietu sektors

svētdienā, 20.09.2020.

6. posmā

Invalīdu (bez kustību traucējumiem) biļete D sektorā

D sektors

sestdienā, 19.09.2020.

5. posmā

Invalīdu (ratiņkrēslā, ar pavadoni) biļete

A sektors

svētdienā, 20.09.2020.

6. posmā

VIP sektora biļete

VIP sektors

sestdienā, 19.09.2020.
svētdienā, 20.09.2020.

5. posmā
6. posmā

“Ļoti labi apzināmies, ka šajos mainīgajos apstākļos ne visi apmeklētāji varēs ierasties uz Neste World RX of Rīga. It sevišķi tas skar apmeklētājus no ārvalstīm, kuriem ieceļojot no “sarkanajām” valstīm, Latvijā būtu jāievēro divu nedēļu pašizolācija, tāpēc piedāvājam iespēju sazināties ar Biļešu Serviss, lai atgrieztu naudu par jau iegādāto ieejas biļeti,” norāda Strokšs.

Visiem, kuri jau ir iegādājušies Neste World RX of Riga biļetes, un kuri noteikto ierobežojumu vai noteikumu izmaiņu dēļ nespēs vai nevēlas apmeklēt pasākumu, līdz 2020. gada 11. septembrim ir iespēja rakstīt iesniegumu uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., lai atgrieztu biļeti un saņemtu atpakaļ naudu.

Tomēr, no šodien tiek atsākta Neste World RX of Rīga ieejas biļešu tirdzniecība ST stāvvietu sektorā, kas nu būs krietni paplašināts, un iekļaus arī teritoriju, kur iepriekš atradās C sektors un VIP sektors. Krietni paplašinot šo teritoriju tiks nodrošināta iespēja sociāli distancēties un izvairīties no liekas drūzmēšanās. Tāpat ST sektora apmeklētājiem būs ļauts ienest saliekamos krēslus vai mazas trepītes, uz kā pakāpties. Stāvvietu sektora ieejas biļete paredzēta uz vienu FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu – sestdienu vai svētdienu.

Tāpat skatītājiem iespējams iegādāties VIP biļetes. Pārdošanā pieejamas arī autostāvvietu biļetes, kas paredzētas katram sacensību posmam – atsevišķi sestdienai un svētdienai.

Ieejas biļetes var iegādāties Biļešu Serviss kasēs un internetā.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmus Neste World RX of Rīga 2020. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors Neste, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un sponsors Pafbet.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Rīga pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Instagram. Saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteRigaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Rīgā.

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2020. gada kalendārs:

 1. SWECON WORLD RX OF SWEDEN – Zviedrija, Holjes – 22. augusts
 2. SWECON WORLD RX OF SWEDEN – Zviedrija, Holjes – 23. augusts
 3. CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 29. augusts
 4. CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 30. augusts
 5. NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 19. septembris
 6. NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 20. septembris
 7. SPA WORLD RX OF BENELUX – Beļģija, Spa – 3./4. oktobris
 8. WORLD RX OF PORTUGAL – Portugāle, Montalegre – 10./11. oktobris
 9. WORLD RX OF CATALUNYA-BARCELONA – Spānija, Barselona – 17./18. oktobris
 10. WORLD RX OF GERMANY – Vācija, Nirburgringa – 12./13. decembris

Par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu CSDD Biķernieku trasē, Rīgā, Latvijā

CSDD Biķernieku Trases 1295 metrus garais rallijkrosa aplis uzbūvēts 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā ne mazāk vēsturisku savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC) un autosporta leģenda Sebastjens Lēbs. Sacensībās piedalījās arī divi latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. vietā.

 1. gada 16. un 17. septembrī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā notikušā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja Rīgas sacensībās, bet arī nodrošināja pasaules čempiona titulu! 2017. gada Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šoreiz abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu, bet Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā).
 2. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kura finišā jau otro gadu pēc kārtas ātrākais no visiem izrādījās Johans Kristofersons. Ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm šoreiz vienatnē cīnījās Jānis Baumanis, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās 14. vietā, pirmo reizi nekvalificējoties Rīgas posma izšķirošajiem braucieniem. Tikmēr spožs panākums citam latviešu autosportistam Reinim Nitišam, kurš CSDD Biķernieku Trasē vienlaicīgi notikušajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases posmā guva spožu uzvaru, par nieka 0,272 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, tādējādi pašmāju skatītāju un atbalstītāju klātbūtnē nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu!
 3. gada 14. un 15. septembrī notiekošās sacensības Neste World RX of Latvia iesākās čempionāta rīkotāja IMG un austriešu komandas STARD izstrādātā ar elektrību darbināma rallijkrosa auto Projekt E prezentāciju, iezīmējot rallijkrosa nākotnes attīstību un elektrifikāciju. Par prieku pašmāju skatītājiem, sacensībās pēc gada pārtraukuma atkal startēja divi latviešu piloti, kuriem abiem bija pamatotas izredzes izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās, vislabāko sniegumu demonstrēja un uzvaru izcīnīja vēlāk par pasaules čempionu kļuvušais zviedru pilots Timijs Hansens, bet abi latvieši posmu noslēdza ar savstarpēju cīņu pusfinālā, kura finišu sasniedza ceturtajā (Reinis Nitišs) un sestajā vietā (Jānis Baumanis).

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626