Jaunumi

PUBLISKOTS NESTE WORLD RX OF RĪGA DALĪBNIEKU SARAKSTS, STARTĒS ČEMPIONI HANSENS, KRISTOFERSONS UN LATVIETIS NITIŠS

Šodien publiskots Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta piektā un sestā posma Neste World RX of Rīga dalībnieku saraksts – divos Pasaules RX posmos startēs 18 piloti, tai skaitā pasaules čempioni rallijkrosā Timijs Hansens (2019) un Johans Kristofersons (2017, 2018), šī brīža Eiropas čempions rallijkrosā Supercar klasē Robins Larsons, un latvietis Reinis Nitišs. Tāpat 19. un 20. septembrī CSDD Biķernieku Trasē par uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klasē cīnīsies 17 piloti, kā arī vairāki Projekt E dalībnieki – kuri trasē dosies ar elektroauto.

 

19.-20. septembrī jau piekto gadu notiks Neste World RX of Rīga, kas pirmo reizi vienā nedēļas nogalē uzņems uzreiz divus Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmus.

Neste World RX of Rīga piedalīsies visas sešas Pasaules RX komandas, kas savu dalību izziņoja jau pirms sezonas sākumā – ALL-INKL.COM Münnich Motorsport (Seat Ibiza, piloti Renē Munihs un Timo Šeiders), GRX Taneco (Hyundai i20, piloti Timurs Timerzjanovs un Niklass Gronholms), Team Hansen (Peugeot 208, piloti Timijis Hansens un Kevins Hansens), UNKORRUPTED (Renault Clio, piloti Gērlains Šišerī un Roks Bacuška), Monster Energy GCK RX Cartel (Renault Megane, piloti Andreass Bakeruds un Liams Dorans), kā arī KYB Team JC (Audi S1, pilots Robins Larsons).

Šiem pilotiem visas sezonas gaitā pievienosies arī Johans Kristofersons (Kristoffersson Motorsport, Volkswagen Polo), Antons Marklunds (GCK Bilstein, Renault Megane) un Jani Pasonens (Ferratum Team, Ford Fiesta), kuri Pasaules RX posmos startēs individuālajā braucēju ieskaitē.

Tāpat iepriekš nosauktajiem pievienosies arī piloti, kuri startēs atsevišķos Pasaules RX posmos, un kuri 2020. gada sezonā par diviem no tādiem izvēlējušies tieši Neste World RX of Rīga. Šogad tādi ir trīs – Krisztians Szabo (Gronholm RX komandas Hyundai i20), Enzo Ide (Team JC Race Teknik komandas Audi S1) un Reinis Nitišs (ESmotorsport komandas Škoda Fabia), kurš dalību Rīgas sacensībās apstiprināja vien pirms pāris stundām.

“Esmu pateicīgs ESmotorsport komandai par iespēju pievienoties šim projektam. Domāju, ka visi zina, ka rallijkross man ir ļoti tuvs sirdij, tādēļ patiess prieks atkal atgriezties pie 600 zirgspēku auto stūres. It īpaši, ja to varēšu darīt savās mājas sacīkstēs, vietējo fanu priekšā. Zinu, ka komanda ir daudz strādājusi ar auto attīstību un tagad tas būs mans uzdevums pārbaudīt paveikto īstos sacīkšu apstākļos. Protams, visas komandas ir spērušas soļus uz priekšu, tādēļ vēlamies novērtēt paveikto, salīdzinot mūsu sniegumu ar pasaules labākajām komandām,” pirms starta Neste World RX of Rīga izteicies Reinis Nitišs.

Tikmēr neskaidrība šobrīd valda ap iespējamo Jāņa Baumaņu dalību Neste World RX of Rīga – dalībnieku sarakstā līdzās KYB Team JC komandas pieteikumam nav norādīts pilota vārds. Kā nesen atzinis pats autosportists, joprojām turpinās darbs pie finansējuma nodrošināšanas, lai Jānis varētu startēt Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiekošajos posmos. Līdz ar to, šobrīd neatbildēts paliek jautājums, vai Jānis Baumanis startēs Neste World RX of Rīga, vai šajos divos posmos viņu vēlreiz aizstās 2016. gada pasaules rallijkrosa čempions Matiass Ekstroms, vai varbūt Rīgā startēs abi divi autosportisti un uz starta redzēsim kopumā jau četras Audi S1 automašīnas.

Visus Neste World RX of Rīgā skatītājus lūdzam pievērst uzmanību veiktajām izmaiņām, kas attiecas uz iepriekšpārdošanā no 2019. gada novembra līdz 2020. gada jūlijam iegādātajām ieejas biļetēm. Precīza informācija atrodama sacensību interneta mājaslapā http://www.rigarx.com/lv/.

Neste World RX of Rīga ieejas biļešu tirdzniecība ir atsākta Biļešu Serviss kasēs un internetā.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmus Neste World RX of Rīga 2020. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors Neste, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un sponsors Pafbet.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Rīga pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Instagram. Saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteRigaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Rīgā.

Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta 2020. gada kalendārs:

 1. SWECON WORLD RX OF SWEDEN – Zviedrija, Holjes – 22. augusts
 2. SWECON WORLD RX OF SWEDEN – Zviedrija, Holjes – 23. augusts
 3. CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 29. augusts
 4. CAPITALBOX WORLD RX OF FINLAND – Somija, Kouvola – 30. augusts
 5. NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 19. septembris
 6. NESTE WORLD RX OF RIGA – Latvija, Rīga – 20. septembris
 7. SPA WORLD RX OF BENELUX – Beļģija, Spa – 3./4. oktobris
 8. WORLD RX OF PORTUGAL – Portugāle, Montalegre – 10./11. oktobris
 9. WORLD RX OF CATALUNYA-BARCELONA – Spānija, Barselona – 17./18. oktobris
 10. WORLD RX OF GERMANY – Vācija, Nirburgringa – 12./13. decembris

Par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu CSDD Biķernieku trasē, Rīgā, Latvijā

CSDD Biķernieku Trases 1295 metrus garais rallijkrosa aplis uzbūvēts 2016. gada vasarā, lai jau pāris mēnešus vēlāk – 1. un 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā uzņemtu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības – pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, kurā ne mazāk vēsturisku savu pirmo uzvaru rallijkrosā izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions (WRC) un autosporta leģenda Sebastjens Lēbs. Sacensībās piedalījās arī divi latviešu braucēji Jānis Baumanis un Reinis Nitišs, kuri abi kvalificējās pusfinālam, sacensības noslēdza attiecīgi 8. un 11. vietā.

 1. gada 16. un 17. septembrī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki atgriezās Rīgā, lai noskaidrotu otro Neste World RX of Latvia uzvarētāju. Svētdienas pēcpusdienā notikušā finālbrauciena finiša karogu pirmais sasniedza Johans Kristofersons, kurš ne vien uzvarēja Rīgas sacensībās, bet arī nodrošināja pasaules čempiona titulu! 2017. gada Pasaules RX startēja divi latvieši, un arī šoreiz abi kvalificējās izšķirošajiem braucieniem – Jānis Baumanis izcīnīja vietu finālbraucienā, kur ilgu laiku atradās godalgotajā trešajā pozīcijā, vien brauciena izskaņā atkāpjoties uz piekto vietu, bet Reinis Nitišs sacensības noslēdza pusfinālā (11. vieta kopvērtējumā).
 2. gada 15. un 16. septembrī jau trešo reizi norisinājās FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia, kura finišā jau otro gadu pēc kārtas ātrākais no visiem izrādījās Johans Kristofersons. Ar vispasaules atpazīstamību guvušām autosporta zvaigznēm šoreiz vienatnē cīnījās Jānis Baumanis, kurš četru kvalifikāciju kopsummā ierindojās 14. vietā, pirmo reizi nekvalificējoties Rīgas posma izšķirošajiem braucieniem. Tikmēr spožs panākums citam latviešu autosportistam Reinim Nitišam, kurš CSDD Biķernieku Trasē vienlaicīgi notikušajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases posmā guva spožu uzvaru, par nieka 0,272 sekundēm apsteidzot tuvāko sekotāju, tādējādi pašmāju skatītāju un atbalstītāju klātbūtnē nodrošinot sev Eiropas čempiona titulu!
 3. gada 14. un 15. septembrī notiekošās sacensības Neste World RX of Latvia iesākās čempionāta rīkotāja IMG un austriešu komandas STARD izstrādātā ar elektrību darbināma rallijkrosa auto Projekt E prezentāciju, iezīmējot rallijkrosa nākotnes attīstību un elektrifikāciju. Par prieku pašmāju skatītājiem, sacensībās pēc gada pārtraukuma atkal startēja divi latviešu piloti, kuriem abiem bija pamatotas izredzes izcīnīt vietu uz goda pjedestāla. Mainīgos laikapstākļos notikušajās sacensībās, vislabāko sniegumu demonstrēja un uzvaru izcīnīja vēlāk par pasaules čempionu kļuvušais zviedru pilots Timijs Hansens, bet abi latvieši posmu noslēdza ar savstarpēju cīņu pusfinālā, kura finišu sasniedza ceturtajā (Reinis Nitišs) un sestajā vietā (Jānis Baumanis).

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626