Jaunumi

PUBLISKOTS NESTE WORLD RX OF RĪGA DALĪBNIEKU SARAKSTS, STARTĒS ČEMPIONI HANSENS, KRISTOFERSONS UN LATVIETIS NITIŠS

Publiskots Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta piektā un sestā posma Neste World RX of Rīga dalībnieku saraksts – divos Pasaules RX posmos startēs 18 piloti, tai skaitā pasaules čempioni rallijkrosā Timijs Hansens (2019) un Johans Kristofersons (2017, 2018), šī brīža Eiropas čempions rallijkrosā Supercar klasē Robins Larsons, un latvietis Reinis Nitišs. Tāpat 19. un 20. septembrī CSDD Biķernieku Trasē par uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klasē cīnīsies 17 piloti, kā arī vairāki Projekt E dalībnieki – kuri trasē dosies ar elektroauto.

 

19.-20. septembrī jau piekto gadu notiks Neste World RX of Rīga, kas pirmo reizi vienā nedēļas nogalē uzņems uzreiz divus Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmus.

Neste World RX of Rīga piedalīsies visas sešas Pasaules RX komandas, kas savu dalību izziņoja jau pirms sezonas sākumā – ALL-INKL.COM Münnich Motorsport (Seat Ibiza, piloti Renē Munihs un Timo Šeiders), GRX Taneco (Hyundai i20, piloti Timurs Timerzjanovs un Niklass Gronholms), Team Hansen (Peugeot 208, piloti Timijis Hansens un Kevins Hansens), UNKORRUPTED (Renault Clio, piloti Gērlains Šišerī un Roks Bacuška), Monster Energy GCK RX Cartel (Renault Megane, piloti Andreass Bakeruds un Liams Dorans), kā arī KYB Team JC (Audi S1, pilots Robins Larsons).

Šiem pilotiem visas sezonas gaitā pievienosies arī Johans Kristofersons (Kristoffersson MotorsportVolkswagen Polo), Antons Marklunds (GCK BilsteinRenault Megane) un Jani Pasonens (Ferratum TeamFord Fiesta), kuri Pasaules RX posmos startēs individuālajā braucēju ieskaitē.

Tāpat iepriekš nosauktajiem pievienosies arī piloti, kuri startēs atsevišķos Pasaules RX posmos, un kuri 2020. gada sezonā par diviem no tādiem izvēlējušies tieši Neste World RX of Rīga. Šogad tādi ir trīs – Krisztians Szabo (Gronholm RX komandas Hyundai i20), Enzo Ide (Team JC Race Teknik komandas Audi S1) un Reinis Nitišs (ESmotorsport komandas Škoda Fabia), kurš dalību Rīgas sacensībās apstiprināja vien pirms pāris stundām.

“Esmu pateicīgs ESmotorsport komandai par iespēju pievienoties šim projektam. Domāju, ka visi zina, ka rallijkross man ir ļoti tuvs sirdij, tādēļ patiess prieks atkal atgriezties pie 600 zirgspēku auto stūres. It īpaši, ja to varēšu darīt savās mājas sacīkstēs, vietējo fanu priekšā. Zinu, ka komanda ir daudz strādājusi ar auto attīstību un tagad tas būs mans uzdevums pārbaudīt paveikto īstos sacīkšu apstākļos. Protams, visas komandas ir spērušas soļus uz priekšu, tādēļ vēlamies novērtēt paveikto, salīdzinot mūsu sniegumu ar pasaules labākajām komandām,” pirms starta Neste World RX of Rīga izteicies Reinis Nitišs.

Tikmēr neskaidrība šobrīd valda ap iespējamo Jāņa Baumaņu dalību Neste World RX of Rīga – dalībnieku sarakstā līdzās KYB Team JC komandas pieteikumam nav norādīts pilota vārds. Kā nesen atzinis pats autosportists, joprojām turpinās darbs pie finansējuma nodrošināšanas, lai Jānis varētu startēt Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiekošajos posmos. Līdz ar to, šobrīd neatbildēts paliek jautājums, vai Jānis Baumanis startēs Neste World RX of Rīga, vai šajos divos posmos viņu vēlreiz aizstās 2016. gada pasaules rallijkrosa čempions Matiass Ekstroms, vai varbūt Rīgā startēs abi divi autosportisti un uz starta redzēsim kopumā jau četras Audi S1 automašīnas.

 

Dienaskārtība 2020

Sestdiena, 19. septembris*

08:00 Teritorija atvērta skatītājiem
08:30 Treniņbraucieni
10:30 1. kvalifikācija // World RX, 5. posms
11:50 2. kvalifikācija // World RX, 5. posms
13:15 3. kvalifikācija // World RX, 5. posms
16:00 Pusfināli // World RX, 5.posms
Fināls // World RX, 5. posms
18:00 CSDD Biķernieku Trase slēgta skatītājiem

 

Svētdiena, 20. septembris*

08:00 Teritorija atvērta skatītājiem
09:00 Treniņbraucieni
09:50 1. kvalifikācija // World RX, 6. posms
11:15 2. kvalifikācija // World RX, 6. posms
13:15 3. kvalifikācija // World RX, 6. posms
16:00 Pusfināli // World RX, 6. posms
Fināls // World RX, 6. posms
18:00 CSDD Biķernieku Trase slēgta skatītājiem

 

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626