Jaunumi

EKSTROMS APTUR KRISTOFERSONU, UZVAR NESTE WORLD RX OF RĪGA OTRAJĀ POSMĀ

Vasarīgas saules pavadīts, šodien CSDD Biķernieku trasē noslēdzās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sestais posms Neste World RX of Rīga, kurā uzvaru izcīnīja Matiass Ekstroms, kurš saistošā un nervus kutinošā cīņā pārspēja savu sezonas galveno konkurentu Johanu Kristofersonu. Tikmēr Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs sacensības noslēdza 13. vietā, kamēr Jānis Baumanis savu debiju elektroauto čempionātā Projekt E noslēdza uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.

 

Ļoti jaudīgi Neste World RX of Rīga svētdienas posmu uzsāka Matiass Ekstroms (KYB Team JC). Uzvaras pirmajās divās kvalifikācijās ļāva viņam nodrošināt pirmo vietu kvalifikācijas absolūtajā ieskaitē. Ekstroms turpināja savu dominanci arī izšķirošajos braucienos, vispirms uzvarot pusfinālā, bet vēlāk arī finālā, kur aizraujošā cīņā zviedru sportistam sev aiz muguras izdevās noturēt vakardienas uzvarētāju Johanu Kristofersonu (Volkswagen Polo GTI RX). Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ekstroma KYB Team JC komandas biedrs Robins Larsons, bet aiz labāko trijnieka finišēja Timijs Hansens, Niklass Gronholms un Kevins Hansens.

Reinis Nitišs aizvadīja piedzīvojumiem bagātu dienu. Pirmajā kvalifikācijas brauciena startā tika piedzīvots kontakts ar ungāru braucēju Kristianu Sabo, kā rezultātā Nitiša ESmotorsport komandas sagatavotās Škoda Fabia Evo RX automašīna saskārās ar robežbarjeru. Ar atšķirīgu džokera stratēģiju vienu pozīciju Nitišam izdevās atgūt. Kopējā ieskaitē tika sasniegta 13. vieta, ko papildināja 11. vieta otrajā kvalifikācijā. Starts izrādījās Nitiša mašīnas vājais elements arī trešajā braucienā, kā rezultātā mājas posmu Neste World RX of Rīga Latvijas pārstāvim nācās noslēgt 13. vietā.

Reinis Nitišs: "Man liekas, ka šī diena parādīja mūsu īsto ātrumu trasē un reālo situāciju. Neko labāku vai sliktāku nevarējām izdarīt. Nav tā, ka neiebraucu pusfinālā, jo būtu nepaveicies. Situāciju lieliski saprotu gan es, gan komanda. Rīgā aizvadījām pirmo startu šosezon. Pirms sacensībām aizvadījām tikai divas testu dienas, tādēļ arī sacensību laikā veicām vairākus izmēģinājumus. Rītdien paliksim te un veiksim vēl testus. Ar komandu esam gatavi vēl pastrādāt. Lai šajā lielajā ģimenē brauktu pa priekšu, tajā ir jādzīvo. Izlaižot pusgadu, visas komandas ir pielikušas un to atgūt ir ļoti grūti. Liels paldies tiem skatītājiem, kuri bija atnākuši gan stāvvietās, gan tribīnēs. Vakardien iebraucot pusfinālā jau pārspējām savas cerības un uz pusotru apli atrasties trešajā vietā sniedza emociju devu abām dienām."

Projekt E čempionātā noslēdzās vakardien uzsāktās sacensības. Trešajā kvalifikācijā ar Ford Fiesta ERX elektroautomašīnu Jānis Baumanis jau pirmajā pagriezienā sabojāja mašīnas piekari un palika ceturtajā vietā. Baumanis revanšējās ceturtās kvalifikācijas startā, nonākot vadībā, taču atšķirīgu džokera stratēģiju Sirilam Reimondam izdevās finišēt mazāk kā pussekundi priekšā latvietim. Finālā Reimonds Citroen C3 ERX automašīnā izmantoja iekšmalas priekšrocības un pārspēja Baumani, kurš Projekt E debijā tādējādi izcīnīja otro vietu.

Jānis Baumanis: "Pirms fināla jau bija nojausma, kas tajā notiks. Gan man, gan Sirilam bija saglabāts nelietots riepu komplekts priekš fināla. Mazliet cerēju, ka viņš tās izmantos kādā no iepriekšējiem braucieniem, taču viņa taktika bija identiska manai. Startā viņš aizbrauca man priekšā, bet trasē vairs klāt netiku. Jebkurā gadījumā cīņa bija ļoti laba. Pēc finiša uzgriezu saulītes skatītājiem par prieku. Ceru, ka arī viņiem patika. Esmu priecīgs, ka esmu pasaulē vienīgais braucējs, kurš ir piedalījies un kāpis uz pjedestāla visās šobrīd notiekošajās pasaules un Eiropas čempionātu ieskaitēs. Mašīnai vēl ir daudz kurp tiekties, bet bija ļoti interesanti redzēt, ko tā jau spēj paveikt."

Ļoti aizraujoši izvērtās Neste World RX of Rīga izšķirošie notikumi Eiropas čempionāta Supercar ieskaitē. Oliveram Ēriksonam ar Ford Fiesta finālā izdevās nokļūt vadībā un izcīnīt uzvaru, kamēr no otrajā vietā braucošā Sondres Evjena Volkswagen Polo mašīnas sāka velties dūmi. Norvēģis gan prata nosargāt otro pozīciju, kamēr aizmugurē braucošie sportisti nesadalīja trasi. Trešais finiša līniju šķērsoja francūzis Žans-Baptiste Duborgs pie Peugeot 208 automašīnas stūres.

Pilni Neste World RX of Rīga sacensību rezultāti skatāmi ŠEIT.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmus Neste World RX of Rīga 2020. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz Rīgas dome, sacensību titulsponsors Neste, kā arī partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un sponsors Pafbet.

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Rīga pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook un Instagram. Saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteRigaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Rīgā.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626