Jaunumi

Francis Gusts Eiropas Individuālā U19 Spīdveja Čempionāta Fināla sacensībās izcīna zelta medaļu

Talantīgais Rīgas spīdvejists Francis Gusts Eiropas Individuālā U19 Spīdveja Čempionāta Fināla sacensībās izcīna zelta medaļu un papildina Latvijas spīdveja godalgu sarakstu ar jaunu vēsturisku panākumu. Latvijas jauniešu spīdveja izlase šogad jau sasniedza vēsturisku panākumu Eiropas U19 sacensībās spīdvejā pāriem, pirmo reizi vēsturē izcīnot zelta medaļu. Līdz šim vienīgo Eiropas čempiona titulu Spīdvejā pieaugušajiem 2017.gadā bija izdevies izcīnīt Andžejam Ļebedevam.

Sestdien, 7.augustā pl. 16.00, Biķernieku kompleksās sporta bāzes Spīdveja stadionā norisinājās Eiropas Individuālā U19 Spīdveja Čempionāta Fināla sacensības, kurās piedalījās 8 Eiropas valstu (Dānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas, Vācijas, Čehijas un Latvijas) labākie sportisti, kas bija izgājuši kvalifikācijas atlasi, lai nokļūtu līdz šīm fināla sacensībām Rīgā.

Sacensību galvenie favorīti bija Bartlomejs Kovaļskis (Polijas), Filips Hellstroms – Bangs (Zviedrija), Drjū Kemps (Lielbritānija) un Latvijas spīdvejisti - Francis Gusts un Ernests Matjušonoks.

Sacensību iesākumā bija jūtams talantīgā Polijas spīdveja Bartlomeja Kovaļska pārsvars, kurš pirmajos braucienos rādīja izcilu sniegumu, izcīnot pa 3 punktiem. Arī Drjū Kemps pirmajā braucienā sacenšoties ar Franci Gustu bija pārāks, taču nākamajos braucienos Franča Gusta sniegums uzlabojās un viņš pārliecinoši  atlikušajos 4 braucienos izcīnīja uzvaras. Bartlomejs Kovaļskis ceturtajā braucienā piedzīvoja kritienu un no sacensībām izstājās. Otrās līdera pozīcijas pamazām ieņēma Zviedrijas braucējs Filips Hellstroms – Bangs un Polijas spīdvejists Mateužs Čierņaks. Sacensību otrās un trešās vietas ieguvēji noskaidrojās papildu braucienā, jo Filipa un Mateuža punktu skaits bija vienāds. Sudraba medaļu izdevās izcīnīt Filipam Hellstromam – Bangsam, aiz sevis atstājot Mateužu Čierņaku, kurš attiecīgi izcīnīja Bronzas medaļu.

Ernests Matjušonoks sacensību pirmajā braucienā atbrauca pirmais, taču nākamajos braucienos pieļāva dažas tehniskas kļūmes un cīņa par medaļām kļuva neiespējama, tomēr sacensībās izcīnīja augsto 5.vietu.

Francis Gusts savu sportista karjeru uzsāka tikai pirms dažiem gadiem Rīgas spīdveja klubā “Auseklis” un šobrīd jau ir kļuvis par nopietnu konkurentu pasaules spīdveja elitē.