Jaunumi

Visa Latvijas motošoseja Biķerniekos

Superbaiki, supermoto, pitbaiki  un Zelta mopēds.  Viss,  ar ko var braukt motošosejā , aizvadītajās brīvdienās bija redzams Biķerniekos, Bruno Moto Racing organizētajās  sacensībās.

Dienas pirmā daļa tika veltīta Latvijas motošosejas čempionāta un Bruno Moto Kausa braucieniem Bikernieku motoaplī. Superbaikos ātrākais bija Ilmārs Rudzons, bet B1200 klasē nepārspēts palika Aleksandrs Siņicins. LaMSF kausa braucienos C600 un C1000 klasēs uzvarēja Ansis Cers un Artis Skulte. Ne mazāk spraigas cīņas bija Bruno Moto Kausa braucienos, kuros sacenšas kluba organizēto  motošosejas treniņu regulārie apmeklētāji un ielas braucēji. BM 1200 klasē ar iespaidīgu pārsvaru uzvaru izcīnīja Mārcis Pirtnieks, BM 600 uzvarēja Māris Rambaks, BM Street otro sacīksti pēc kārtas nepārspēts palika Mārcis Jaunzemis. Dāmu ieskaitē ārpus konkurences bija Dina Romaņenkova. Classic braucienā, kur sportisti brauc ar divtaktu motocikliem,  pirmais finišēja Kaspars Brigzne.

Sacensību starplaikā notika jau par Bruno Moto Kausa tradīciju kļuvušie, bērnu elektromotociklu paraugdemonstrējumi .

Dienas turpinājumā bija sacensību braucieni Biķernieku kartodromā, kur savus meistarību demonstrēja Bruno Moto jaunizveidotā – pitbaiku klase. Salīdzinot ar iepriekšējo posmu, gandrīz dubultojies dalībnieku skaits un lielāks cīņas spraigums. Dalībnieku sarakstā vairāki uzvārdi no “lielajām” motociklu klasēm, kas piedod papildus motivāciju klases pamatbraucējiem.  Šķietami rotaļlietu izskata motociklu līdzīgie tehniskie parametri, garantēja  aizraujošu sacīksti. Pārliecinoši uzvarot abos braucienos, savu meistarību nodemonstrēja Garijs Rožkalns. Pjedestālu papildināja igauņu braucēji Bostrovs un Vetkins. Neizpalika ari mazmotošosejas dalībnieki, kuri sacentās Zelta Mopēda, skūteru un junioru ieskaitēs.

Kā īpašs izaicinājums organizatoriem bija Latvijas čempionāta un Latvijas Kausa supermoto klašu braucieni. Ja S4 un Street izmantoja trases asfalta konfigurāciju, tad ātrākie S1 un S2 “pieslēdza” arī rallijkrosa trases grants daļu ar tramplīnu. Divu 15 min. braucienu kopsummā, prestižajā S1 uzvara Normundam Freimanim, bet  S2 klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Krišjānis Feters-Fekters.  Ieprieksējā posma panākumu atkārtoja igaunis Hannes Lepmets uzvarot S4, bet Street klasē tikai uzvara otrajā braucienā izšķīra sacensību kopvērtējuma uzvarētāju, par kuru kļuva Jānis Strazdiņš.

Sacensību veiksmīgā  norise apstiprināja šāda formāta, kad tiek apvienoti līdzīgu disciplīnu sacīkšu braucieni, dzīvotspēju, un tas ļauj Bruno Moto Racing plānot līdzīgas sacensības arī nākošajā sezonā.