Jaunumi

Startē MiniGP Latvija

Vienlaicīgi ar pirmo motošosejas treniņu Biķernieku mototrasē, notika arī zīmīgs notikums Latvijas bērnu motošosejas vesturē. Pērn, Latvijas nacionālā vērtība – Zelta Mopēds svinēja 50 gadu jubileju, un tas bija ne tikai lielisks iemesls atskatīties uz pusgadsimtā paveikto, bet arī padomāt arī par nākotni. Un nākotne ir bērnos!

Bērnos, ar laikmetam atbilstošu tehniku, ar iespēju sacensties starptautiskā līmenī. FIM un Dorna globālā projekta – MiniGP uzsākšana, bija iemesls, lai kādreizējie Zelta Mopēda akadēmijas absolventi – Tāls Meļķis un Bruno Rožkalns, apvienotu spēkus pašmāju - MiniGP Latvija, seriāla izveidē. Seriāla koncepts ir vienkāršs – visā pasaulē, bērni vecumā no 10 līdz 14 gadiem, sacenšas nacionālos vai reģionālos čempionātos, kuru uzvarētāji automātiski saņem ceļazīmi uz pasaules finālu, kas notiek reižē ar MotoGP noslēdzošajo posmu. Sacensības notiek kartinga trasēs. Pēc kvalifikācijām notiek finālbraucieni, kuri tiek translēti tiešraidē, viss gluži kā MotoGP…pat zelta ķivere uzvarētājam. Svarīga MiniGP projekta sastāvdaļa ir tehnika – visi dalībnieki sacenšas ar identiskiem OHVALE GP-0 160 motocikliem. Tehniskie noteikumi strikti ierobežo jebkāda veida motocikla uzlabojumus, kas liek koncentrēt spēkus braukšanas meistarības uzlabošanai.

Formalitātes, motociklu iegāde/piegāde bija gana nervozas un laikietilpīgas. Tomēr tas ir noticis! Pirmie septiņi Ohvale motocikli svinīgi nodoti jaunajiem braucējiem, kas arī veica pirmo apli leģendārajā Biķernieku trasē, iezīmējot jaunās, MiniGP Latvija ēras sākumu!

Mūsu mērķis – Latvijas braucējs MiniGP finālā!

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626