Jaunumi

Biķerniekos aizvadīts Latvijas čempionāta otrais posms

3.un 4.jūnijā Biķernieku trasē notika Navas Racing Club rīkotais BMA Baltijas Superbike un Latvijas čempionāta otrais posms. Nedēļas nogale tika aizvadīta īpaši sarežģītos un mainīgos laikapstākļos, kad lija stiprs lietus un trase bija slapja, bet brīžiem lietum piestājot, tā bija žūstoša.

Pirms apvienotā Superbike un B1200 klases brauciena tika izziņots, ka sacensības notiks “wet race” apstākļos. Pirmās trīs starta pozīcijas ieņēma mūsu ātrākie motošosejas braucēji, attiecīgi Mārcis Pirtnieks (“SFRTMotorsports”), Ivo Vinniņš (“SFRTMotorsports”) un Sergejs Paņevins (“Motoaplis”). Sacensību pirmajā aplī vadībā izvirzījās Mārcis un Ivo, bet jau otrajā aplī līderpozīciju pārņēma Sergejs, kurš to saglabāja līdz pat finišam. Savukārt piektajā aplī uz otro vietu izdevās pakāpties Ivo, bet diemžēl, piedzīvojot smagu kritienu, viņš finišu nesasniedza. Tādejādi otro vietu ieguva Mārcis, bet trešais Superbike klasē palika lietuvietis Oskaras Tarasevičius.

Aizrautīgas cīņas par pirmo vietu notika starp B1200 klases braucējiem Ģirtu Zariņu (“SFRTMotorsports”) un Alfrēdu Lazdiņu (“SFRTMotorsports”), kur līdz pēdējam nebija skaidrs, kurš no viņiem iznāks pirmais uz starta finiša taisnes, līdz beidzot Alfrēdam izdevās apsteigt Ģirtu un finišēt kā pirmajam, bet trešo vietu ieņēma Mareks Krastiņš (Privāti).

“Sacensības bija ļoti interesantas. Pirmkārt jau pirmo reizi startēju B1200 klasē, un bija pilnīgi neparedzami laikapstākļi. Ja no rīta likās, ka varbūt tomēr sagaidīsim sauso segumu, tad uz pusdienlaiku jau sapratām, ka tā nebūs. Mums ar Ģirtu Zariņu izdevās ļoti interesanti apdzīšanas momenti. Man izdevās izcīnīt pirmo pozīciju tikai pašā pēdējā līkumā. Tā kā esmu ļoti apmierināts ar šīm brīvdienām,”stāsta Alfrēds Lazdiņš.

Superstock 600 uzvaras laurus plūca lietuvietis Gytis Brinevičius, bet otro vietu izcīnīja Juris Apinis (“Motosport racing club”), savukārt trešajā vietā ierindojās Evaldas Baltėnas no Lietuvas.

C1200 klasē pārliecinošu uzvaru ar turpat vai minūtes pārsvaru izcīnīja Dāvis Briedis (Privāti) aiz sevis atstājot Elānu Katkovski (Privāti), bet trešo vietu ieguva Nauris Mednis (Privāti). Savukārt C600 klasē pirmo vietu izcīnīja Ģirts Feldbergs (“Motosport racing club”).

Tāpat šo sacensību ietvaros norisinājās arī Latvijas Street Kausa pirmā posma ieskaite, kur uzvaru ieguva Ritvars Dortāns (Privāti), otrais bija Ulvis Goldbergs (“SFRTMotorsports”), bet trešo vietu ieņēma Jānis Zariņš.

Par aizvadīto nedēļas nogali stāsta pasākuma organizators Vidas Stankevičius: “Laikapstākļi bija katastrofa, tomēr Superbike braucēji atbalstīja ierosinājumu pārlikt sacensības uz laiku, kad pastāvēja liela iespēja, ka līs un būs wet race apstākļi. Tas tikai parāda šīs klases sportistu augsto līmeni. Arī pārējās klases rādīja, ka ir augsts līmenis, visiem bija lietus riepas un bija gatavi sacensībām lietū. Biju priecīgs redzēt tik daudz Street braucējus, ceru, ka nākamgad būs vēl vairāk no Latvijas.”

Arī nākamā Latvijas čempionāta ieskaite motošosejā, kas būs 1.-2.jūlijā, notiks Biķerniekos vienlaicīgi ar Baltijas čempionāta otro posmu.

Informācijusagatavoja: Linda Rūba-Vinniņa