Jaunumi

Biķerniekos jauns trases rekords, uzvaras Batrakam un Šubeckim

Ar jaunu trases rekordu un vairākām uzvarām Latvijas pilotiem noslēdzies “DeWALT Grand Prix” jeb Baltijas autošosejas čempionāta otrais posms Biķernieku trasē. Ričards Šubeckis svinēja divas uzvaras “BMW 325 CUP” klases braucienos, bet jaudīgākajā “GT” klasē neapturams bija Artūrs Batraks.

 

Ārpus sacensību braucieniem īpašu interesi plašajā skatītāju pulkā izraisīja igauņu superauto “Kalana” rekorda mēģinājums, kas bija sekmīgs jau sākuma apļos, Tonis Vanaselja vispirms rekordu laboja par 0,7 sekundēm, bet jau nākamajā aplī uzrādīja apļa laiku 1:12.725!

Autošosejas sacensībās neapšaubāmi vislielākā intriga bija sagaidāma “BMW 325 CUP” klasē, kur uz starta līnijas stājās 31 pilots no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kvalifikācijas uzvarētājs Matīss Maļinovskis pirmā brauciena startā piekāpās savam komandas biedram Ričardam Šubeckim, kurš izrāvās pirmajā vietā un droši to noturēja līdz pat brauciena beigām. Otrais braucienā Maļinovskis, bet trešais lietuvietis Aurimas Mištautas. Otrajā braucienā vēl viena pārliecinoša uzvara Šubeckim, kurš saglabāja pozīciju arī pēc atkārtota starta, kas tika dots pēc avārijas brauciena vidusdaļā. Latviešu sportisti ieņēma pirmās septiņas vietas – aiz Šubecka sekoja Uldis Timaks, Krišjānis Oskerko, Matīss Mežaks, Kārlis Ozoliņš, Artūrs Sarma un Jānis Ūbelis, bet astotā vieta igaunim Karl Lang. Divu braucienu summā pirmais Ričards Šubeckis, otrais Krišjānis Oskerko, bet trešais Matīss Mežaks.

“Masters” klasē uzvara arī Mežakam, aiz sevis atstājot Uldi Timaku un Jāni Horeliku. “Rookie”vērtējumā ātrākais Artūrs Sarma, bet “Gentlemen” kategorijā uzvara Vilnim Batrakam.

Visjaudīgakajā “GT” klasē nepārspējams abos sacensību braucienos bija Artūrs Batraks, kuram uzvaras gan absolūtajā vērtējumā, gan “GT PRO” klasē. Otrā un trešā vieta klasē lietuviešiem – attiecīgi Karolis Stasiukynas un Lukas Laukaitis. Ātrākais “Porsche GT3 CUP” klasē bija lietuvietis Egidijus Grazys, aiz sevis atstājot Tautvydas Rudokas un Vidas Gedutis. “BGT AM” klasē dubultuzvara Somijas sportistam Jyrki Jonkkari, bet “BTC4” uzvarētājs abos braucienos un attiecīgi arī sacensību posmā bija Artūrs Šimins.

“V1600” klasē uzvaras abos braucienos Viesturam Ozolam. Divu braucienu kopvērtējumā otrais igaunis Ragnar Simuland, bet trešais Raivis Meilands. “ABC Race” klasē dominēja Daniels Ungurs, arī pēc izlozes bija pirmais abos abos braucienos. Divreiz otrais Nauris Agafonovs, bet trešais divu braucienu summā Artūrs Daņilevskis.

Baltic Touring Cars “BTC1” klasē pirmais Edgars Plonis, otrais Māris Bulāns, bet trešā Lelde Jukāma. “BTC2” klasē kārtēja uzvara igaunim Simo Lind, otrais Tadas Petukauskas. “BTC3” klasē uzvara Emīlam Jakrinam.

“Nankang” divu stundu izturības sacīkstēs uzvara lietuviešu komandai “Reimpex-Capkauskas Autocentras”, otrajā vietā “Porsche Baltic”, bet trešā vieta “Hemi Racing”. Labākā komanda “BMW 325 CUP” kategorijā bija Latvijas pārstāvji Papas sacīkšu komanda/GD Auto”, šai komandas ekipāžai otrā vieta arī ‘BTC1” ieskaitē. Divu stundu izturības sacensībās kopā uz starta stājās 22 ekipāžas.

“Formula Mondial” klasē ātrākais Taavi Kuul, trešais Raitis Mūrnieks, bet “Easter” klasē uzvara Kalev Nurmik, bet otrais Itālo Alsiņš.

Nākamais Baltijas autošosejas čempionāta posms norisināsies no 6. – 7. jūlijam Kauņā, “Nemuno Žiedas” trasē.

 

Foto: Raimonds Volonts

 

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626