Jaunumi

Biķernieku rallijkrosa trasē norisinājās „Verifone RX Challenge” sacensības

Pagājušās nedēļas nogales sestdienā, 28. aprīlī, Biķernieku rallijkrosa trasē norisinājās „Verifone RX Challenge” sacensības. Ātrākajā 4WD OPEN ieskaitē uzvaru izcīnīja Sandis Eislers, savukārt vienā no klasēm uzvaras likteni izšķīra vien 0,08 sekundes.

 

Saulainajā pavasara dienā „Verifone RX Challenge” uz starta stājās 129 dalībnieki, no kuriem plašākais braucēju skaits – 20 – cīnījās RWD OPEN ieskaitē. Ja pilnpiedziņas sacensības aizvadīja pilnīgi sausos apstākļos, tad vienas ass piedziņām otrā brauciena beigās uzlija lietus. Rallijkrosa trase gan ātri nožuva un daudzi piloti tieši trešajā iebraucienā uzrādīja savus ātrākos laikus.

Iepriekšminētajā 4WD OPEN klasē Sandis Eislers (Subaru Impreza) savu tuvāko sekotāju – Kristapu Sarmu ar Mitsubishi Lancer Evo – apsteidza par 1,61 sekundi, savukārt trešajā vietā šoreiz Kalvis Blūms (Mitsubishi Lancer Evo). Sīvākā cīņa par uzvaru gan risinājās 4WD 3000 ieskaitē, kurā Jānis Straupe (Subaru Impreza) vien par nieka 0,08 sekundēm bija ātrāks par Mārtiņu Ločmeli (Subaru Impreza).

Jāatzīmē, ka šis vienlaikus bija arī pirmais no sešiem Latvijas autosprinta kausa posmiem, un visas sezonas garumā piloti krās punktus tādās pašās ieskaites grupās kā „Verifone RX Challenge”. Pārņemot veiksmīgo pieredzi no ziemas sacensībām, arī vasaras autosprinta sacīkstēs izveidotas SAILUN mono riepu klases. Pirmajā posmā SAILUN 4WD ieskaitē triumfēja Artis Vicinskis ar Subaru Impreza, aiz sevis atstājot Mārci Stūrišku (Subaru Impreza) un Kalvi Blūmu.

SAILUN 2WD un 1600 klasēs uzvaras izcīnīja Andris Aleksejevs ar Honda Civic, kamēr SAILUN RWD pirmā vieta Voldemāram Kalvem (BMW 3. sērija). Interesanti, ka SAILUN RWD otro vietu ieguva Kārlis Nebars (BMW 3. sērija), kuru pierasts redzēt pie Subaru stūres. 2000 ieskaitē veiksmīgas sacīkstes izvērtās Ģirtam un Raivo Ozoliņiem, kuri, pilotējot Honda CRX, izcīnīja attiecīgi pirmo un trešo vietu. Pa vidu viņiem iespraukties spēja Andis Gluškovs ar VW Golf, kuram arī uzvara 2WD OPEN klasē.

RWD ieskaitē pirmais trijnieks, stūrējot BMW markas automobiļus, cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu, jo divu braucienu summā to šķīra nepilna sekunde. Ātrākais šoreiz Mārtiņš Prūsis, otrais Jānis Apsītis, bet trešā vieta Mārtiņam Muižniekam. RWD OPEN jau trešās „RX Challenge” sacīkstes pēc kārtas nepārspēts palika Mārcis Martinovs (BMW M3), kam uz goda pjedestāla otrā pakāpiena šoreiz pievienojās brālis Kristaps.

Dāmu klasē uzvaru sīvās sekunžu cīņās ieguva Laura Gluškova (VW Golf), pārspējot Lindu Cikmaču (Seat Leon) un Līgu Artemenkovu (Opel Astra). Jāatzīmē, ka dienas absolūti ātrāko rezultātu savā bez ieskaites braucienā uzrādīja Andris Kulbergs. Viņš to iespēja, pilotējot ar slika tipa riepām apautu Mitsubishi Lancer Evo.

Nākamais Latvijas autosprinta kausa posms 12. maija norisināsies Vaiņodes lidlaukā, Liepājas novadā. Sīkāka informācija par šo sacensību seriālu atrodama LAF Standarta automobiļu komisijas Facebook vietnē - https://www.facebook.com/LAFSAK -, bet vairāk par „Verifone RX Challenge” var uzzināt https://www.facebook.com/rxchallengelv.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626