Rallijkross

Pasaules Rallijkross

Iepriekš pieredzējām…

2015. gadā uzzinājām, ka Latvijas vārds būs atrodams to valstu sarakstā, kam gods uzņemt augstākās raudzes autosporta sacensības – FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu. Nekavējoties tika uzsākti būvdarbi, vēsturisku notikumu apvītajā CSDD Biķernieku trasē, izveidojot Starptautiskās Automobiļu Federācijas (FIA) prasībām atbilstošu rallijkrosa trasi! Nepilnu gadu ilgušie būvdarbi noslēdzās 2016. gada vasarā, kad pāris mēnešus pirms paredzētā pasaules rallijkrosa čempionāta posma lietošanā tika nodota 1295 metrus gara trase – ar 60% asfalta un 40% grunts seguma. 12 līkumus garā trase apvieno leģendārus notikumus pieredzējušas Biķernieku trases sekcijas, ar pilnīgi jaunām, inovatīva materiāla seguma grunts sekcijām. Viena no lielākajām trases atšķirības zīmēm ir grunts sekcijās izveidotie tramplīni – lielais tramplīns tā sauktajā “meža sekcijā”, kam seko arī vēl viens unikāls Biķernieku trases risinājums – divi tramplīni, kas atrodas viens otram paralēli – pamattrasē un Džoker aplī!

Atbilstoši FIA izveidotajai hierarhijai, par pasaules čempionu iespējams kļūt vien piecās autosporta disciplīnās, bez rallijkrosa to iespējams izdarīt arī Formula 1 (F1) , rallijā (World Rally Championship, WRC), kā arī autošosejā (World Touring Car Championship, WTCC) un autošosejas izturības sacensībās (World Endurance Championship, WEC). Tādējādi Latvijai sniegta iespēja sarīkot augstākās raudzes autosporta sacensības, kas pēdējos gados piedzīvo straujāko popularitātes pieaugumu starp visām iepriekšminētajām disciplīnām.

2016. gadā, pirmo reizi sarīkojot Neste World RX of Latvia sacensības, CSDD Biķernieku trasē notiekošajās sacensībās startēja arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta jaudīgākās pilnpiedziņas Supercar un aizmugures piedziņas TouringCar klases dalībnieki, kā arī pilnpiedziņas monoklases RX Lites auto. Pirmajās oktobra brīvdienās notikušajās rallijkrosa sacensībās noraudzījās 15 000 apmeklētāju, kas divu dienu garumā sekoja visu ieskaites klašu rezultātiem un pieredzēja kā savu pirmo rallijkrosa uzvaru izcīnīja deviņkārtējais pasaules rallija čempions Sebastjēns Lēbs. 2016. gada sezonas izskaņā, pēc visu posmu norises un izvērtēšanas, tieši Latvijā notikušais posms atzīts par labāko starp visiem 12 PasaulesRX posmiem. Turklāt, saņemtas arī nacionāla mēroga sporta apbalvojumi – Latvijas Gada Balva Sportā nominācijā Gada Sporta Notikums un Rīgas Sporta Laureāts apbalvojums nominācijā Gada Notikums.

Šogad sagaidām…

2017. gadā FIA pasaules rallijkrosa čempionāts atgriezīsies CSDD Biķernieku Trasē, šoreiz Neste World RX of Latvia notiks 2017. gada 16. un 17. septembrī.

 

 

PasaulesRX // WorldRX

Jau otro gadu Rīgā sagaidīsim pasaules ātrākos rallijkrosa pilotus – 2016. gada čempionu Matiasu Ekstromu, 2014. un 2015. gada čempionu Peteru Solbergu, 2017. gada čempionāta kopvērtējuma līderi Johanu Kristofersonu, Neste World RX of Latvia2016 uzvarētāju Sebastjēnu Lēbu, Gymkhana pamatlicēju Kenu Bloku, un citus ne mazāk talantīgus un meistarīgus rallijkrosa pilotus. Starp šiem titulētajiem un vispasaules atpazīstamību guvušiem autosportistiem startēs ne mazāk uzcītīgie un cīņasspara apveltītie latvieši – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Nitišam šī ir ceturtā sezona ātrāko rallijkrosa braucēju sabiedrībā, un jēkabpilieša rīcībā šoreiz būs EKSkomandas sagatavots Audi S1 EKS RX quattro Supercar. Tikmēr Jānis Baumanis, kuram šī ir otrā sezona sāns pret sānu cīnoties ar pasaules rallijkrosa smagsvariem, šogad pilotēs STARD komandas Ford Fiesta Supercar.

Pamatīgas pārmaiņas šogad pieredzējis PasaulesRX komandu sastāvs. Peugeot un Fordrūpnīcu atbalstītajām komandām šogad pievienojušies vēl divi autopasaules flagmaņi – VW Motorsport un Audi Sport, padarot rallijkrosa čempionātu par tehniski vēl sarežģītāku – sagatavojot pasaulē veiktspējīgākās pilnpiedziņas automašīnas, kas ātrumu līdz 100 km/h spēj sasniegt ātrāk kā divās sekundēs!

EiropasRX Supercar // EuroRX Supercar

Līdzīgi kā 2016. gadā, vienlaicīgi ar pasaules čempionāta posmiem arī šogad notiek pēc sportiskās hierarhijas zemākas sacensības. Tā CSDD Biķernieku trasē notiks arī FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta (EiropasRX) posms divās ieskaites klasēs – pilnpiedziņas Supercar un priekšpiedziņas Super1600 auto.

Otro gadu pēc kārtas Latvijā startēs arī EiropasRX Supercar čempionāta dalībnieki – tādējādi 16. un 17. notiekošajās sacensībās nodrošinot maksimāli lielu skaitu Supercarklases braucienu. EuroRX Supercar klasē šogad paredzēti pieci posmi – Barselonā, Norvēģijā, Zviedrijā, Francijā, un Latvijā – un droši var apgalvot, ka tieši Rīgā uzzināsim šīs pilnpiedziņas klases čempiontitula ieguvēju. Vai par čempionu kļūs PasaulesRXpieredzi guvušais Antons Marklunds, 2015. gada Eiropas čempions Tomijs Rustads, vai pilnpiedziņas monoklases RX Lites 2015. gada čempions Tomass Brintesons – to uzzināsim vien svētdienas pēcpusdienā!

EiropasRX Super1600 // EuroRX Super1600

Ja pērn Latvijā startēja TouringCar un RX Lites dalībnieki, tad 2017. gadā šīs divas klases vairs neredzēsim, un to vietā uz Rīgu pošas priekšpiedziņas automašīnu Super1600. Šī ir Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu autosportistu iecienīta ieskaites klase, kurā pretim panākumiem šogad soļo Volland Racing pilots, latvietis Artis Baumanis! Vien laiks rādīs, vai viņam izdosies sasniegt līdzvērtīgus panākumus kā Reinim Nitišam un Jānim Baumanim (Arta jaunākais brālis) – abi šībrīža Supercar piloti iepriekš spējuši izcīnīt Eiropas čempiona titulu – Reinis to paveica 2013., bet Jānis 2015. gadā. Par iepriekš minēto popularitāti liecina fakts, ka Neste World RX of Latvia startēs vēl četri latvieši – Juris Spīķis un Arnis Odiņš, kā arī divi čempionāta debitanti – Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs. Par EiropasRX Super1600 klases čempionu kļūs pilots, kurš sešu posmu laikā iekrās lielāko punktu summu – Latvijā notiks priekšpēdējais čempionāta posms, pēc kura dalībniekiem vēl jādodas uz noslēdzošo posmu Vācijā.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 2, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626