Jaunumi

Rīgas spīdvejam - pirmais starptautiskais panākums spīdveja lielvalstī Polijā

Rīgas spīdvejam - pirmais starptautiskais panākums spīdveja lielvalstī Polijā. Spīdveja kluba "Auseklis" jaunais motobraucējs Francis Gusts ceturtdien ieņēma trešo vietu starptautiskās sacensībās spīdvejā 250 kub.cm klasē Toruņas mototrekā. Šis panākums norāda, ka tikai nesen izveidotais spīdveja klubs "Auseklis" ar jauno braucēju vecāku un trenera Antonija Kušela darbu sāk dot pirmos augļus.

 

Dubultuzvaru starp piecu valstu jaunajiem spīdvejistiem guva citas spīdveja lielvalsts Dānijas motobraucēji - Esbens Hjerilds atveda 15 no 15 iespējamajiem punktiem, bet otrās vietas ieguvējs Rasmuss Pedersens viņam zaudēja vienu punktu un izcīnīja 14 punktus. Trešo vietu ar 11 punktiem ieņēma 15 gadus vecais rīdzinieks Francis Gusts, kurš tikai nesen ir uzsācis savu spīdveja karjeru Rīgā. Pārsteigumu sagādāja arī igaunis Markuss Maksimuss Lills, kurš ar 8 punktiem ieņēma 7. vietu.

Francis Gusts treniņos jau ir braucis arī ar lielo jeb 500 kub.cm spīdveja motociklu un atstājis labu iespaidu. Nākamajā sezonā Spīdveja klubs "Auseklis" būs līdz ar to jau četri puiši, kuri drīkstēs braukt starptautiskās sacensībās un Somijas puse jau ir paudusi ieinteresētību, lai Rīgas komanda nākamsezon piedalās Somijas komandu čempionātā.

Spīdveja klubs “Auseklis” ir izveidots ar Rīgas domes Bērnu un jauniešu centra “IK Auseklis” atbalstu un sadarbībā ar VA/S “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” Biķernieku komplekso sporta bāzi (BKSB) sezonas laikā organizē jauniešu treniņus spīdvejā BKSB spīdveja stadionā. Rīgas spīdveja klubs “Auseklis” ir izveidots pagājušā gadā un tajā ir aptuveni 12 spīdvejisti vecumā no 8 līdz 16 gadiem, kas ar panākumiem jau ir piedalījušies vairākās starptautiska līmeņa sacensībās.


Biķernieku Spīdveja stadionā, 22.septembrī plānotas Baltijas spīdveja līgas sacensības, kurās noskaidrosies Baltijas Spīdveja Līgas čempionu titula ieguvējs. Šobrīd līgas līderpozīcijās atrodas Daugavpils “Jaunība” komanda un 2 Somijas komandas, taču Rīgas spīdvejistiem atlikušajos posmos ir iespējas izkonkurēt līgas līderus.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626