Jaunumi

PASAULES SPĪDVEJAM DEBIJĀ RĪGĀ, LATVIJAI BRONZA 2023 DEWALT FIM SPEEDWAY OF NATIONS 2

Pasaules spīdveja sacensības šodien pieredzēja savu debiju Rīgā, Biķernieku trases spīdveja stadionā notiekot 2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2 pasaules kausa izcīņai U-21 vecuma grupā, kuras noslēgumā, skanot skaļām skatītāju gavilēm, Latvijas valstsvienībai bronzas godalga un vēsturisks panākums – pirmā medaļas pasaules komandu sacensībās. Tikmēr par sacensību uzvarētājiem kļuva Polijas vienaudži, kuriem šī bija sešpadsmitā zelta godalga. Pasaules spīdveja svētki turpināsies sestdien, kad Biķernieku spīdveja stadionā norisināsies FIM Speedway Grand Prix 2023. gada sezonas septītais posms OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia-Riga.

 

Latvijas valstsvienības braucējiem Francim Gustam, Ričardam Ansviesulim un Ernestam Matjušonokam jau pirmajā braucienā pretī stājās neapšaubāmie sacensību favorīti – Polijas jaunieši, kuri jau ar pirmajiem apļiem demonstrēja augstvērtīgu sniegumu, apliecinot savu favorītu statusu cīņā par visaugstākā kaluma godalgām, latviešiem atvēlot trešo un ceturto vietu braucienā.

Un tomēr, tas nemazināja mūsu komandas braucēju cīņassparu – tieši pretēji, komandas kapteinis Francis Gusts izcīnīja uzvaru visos piecos atlikušajos braucienos, sekmējot Latvijas valstsvienības izvirzīšanos starp līdervienībām. Pie tam, savā trešajā braucienā, sacenšoties ar Lielbritānijas valstsvienību, Gusts ar Ričardu Ansviesuli izcīnīja skaistu dubultuzvaru – pēc visu pamatbraucienu veikšanas, līderpozīcijā Polija – 39 punkti, otrajā vietā Dānija – 31 punkts, bet Latvijai – 27 punkti.

Tādējādi, Latvija sacensības turpināja “mazajā finālā” jeb Lielā Fināla kvalifikācijas braucienā – sacenšoties ar Dānijas valstsvienību. Pārliecinošs starts Ansviesulis, kurš uzreiz izvirzījās brauciena vadībā, tikmēr Gusts, atkritis uz pēdējo pozīciju, uzsāka izmisīgu cīņu ar dāni Emilu Breumu, kas šoreiz ar apdzīšanas manevru nevainagojās. Latvijai pirmā un ceturtā pozīcija, kas summā deva četrus punktus. Dāņiem pieci, un iespēja sacensības turpināt Lielajā Finālā.

Cīņā par zelta medaļām, savu pārākumu jau vēlreiz apliecināja jaunie poļu braucēji – uzreiz izvirzoties brauciena divvadībā, neatstājot ne mazākās cerības saviem konkurentiem. Poļi pārliecinoši kontrolēja brauciena gaitu, izcīnot dubultuzvaru un turpinot savu panākumu sēriju, pagarinot to līdz sešpadsmit uzvarām.

“Komandas vārdā varu teikt – esam ļoti laimīgi! Ja domājat, ka mums Biķernieku trasē bija kādas priekšrocības, tad tā nebūt nebija – tehniski trase bija sagatavota tā, kā vēl nekad iepriekš un apstākļi visām komandām bija vienādi un rezultātu izšķīra sniegums trasē. Un mēs paveicām labu darbu!

Kad uzsāku trenēties spīdvejā, uztvēru to kā vasaras pavadīšanas veidu, un nekad nebiju domājis, ka spīdvejs mani tā aizraus, kur nu vēl apbalvos ar pasaules kausa medaļām. Tas ir vienreizēji!

Bet vislielāko paldies veltu visiem skatītājiem par šodien radīto atmosfēru, pirmo reizi startēju sacensībās, kad ir šāds fanu atbalsts. Ticiet man, Jūsu gaviles un saucienus var dzirdēt, un tā ir neaprakstāma sajūta. Paldies Jums par ovācijām, un turpiniet izbaudīt spīdveju!” pēc vēsturiskā panākuma izteicās Latvijas valstsvienības kapteinis Francis Gusts.

Autostāvvietas biļetes uz Rīgā, Biķernieku trasē, paredzētajām pasaules spīdveja sacensībām pieejamas Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2, kas notiks 11. augustā, un 2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, kas notiks 12. augustā, iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz OlyBet Sporta Bārs, DeWALT, Go3, Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD), Latvia travel un pasākuma tehniskais partneris Ramirent, kā arī, Biķernieku trase, Rīgas Motormuzejs, SIXT, Fristads, Canon Biznesa Centrs Rīga, OCT Composites, SignTech, Peltors, Flora, AKROPOLE Alfa, Nextbike un Lofbergs. Sacensības rīko D4K.

Visa informācija un jaunumi par Biķernieku trasē notiekošo 2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2 un 2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga atrodama plašsaziņas sociālo tīklu kontos Facebook /SGPLatvia, Instagram @sgp_latvia un X @SGP_Latvia.

2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, 12. augusts

10.30        Teritorija atvērta apmeklētājiem

10.30        Atvērta fanu zona

11.00        Oficiālie kvalifikācijas braucieni un starta numuru izvēle

14.30        FIM Speedway Grand Prix braucēju autogrāfu sesija (fanu zonā)

15.15        Tikšanās ar šķēpmetēju Līnu Mūzi-Sirmo, autosportistu Reini Nitišu un motosportistu Kārli Albertu Reišuli (fanu zonā)

16.45        Atklāšanas ceremonija

17.00        2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga sacensību starts

               Tiešraides translācija Go3 Sport OPEN un TV6 Latvija

~19.45      Apbalvošanas ceremonija

22.00        Oficiālais Speedway Afterparty (Voodoo OlyBet sporta bārā)

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626