Jaunumi

PASAULES SPĪDVEJA ČEMPIONĀTA DEBIJĀ RĪGĀ TRIUMFĒ ŽMARŽĻIKS, OLYBET FIM SPEEDWAY GP OF LATVIA-RIGA ĻEBEDEVS VIENPADSMITAIS

Šodien Biķernieku trasē Rīgā noslēdzās FIM Speedway Grand Prix pasaules čempionāta 2023. gada sezonas septītais posms OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, kurā uzvaru guva sezonas līderis, Polijas spīdveja braucējs Bartošs Žmaržļiks. Tikmēr izpārdotu Biķernieku spīdveja stadiona tribīņu priekšā, Latvijas vadošais braucējs Andžejs Ļebedevs sacensības noslēdza vienpadsmitajā pozīcijā.

 

Ļebedevs uz starta stājās jau OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga pirmajā braucienā, kurā arī izcīnīja uzvaru, nopelnot 3 punktus. Sacensību nākamais brauciens visiem klātesošajiem lika pamatīgi noelsties, jo smagu krietnu pieredzēja dāņu braucējs Anderss Tomsens. Lai gan braucēja dzīvībai briesmas nedraudēja, motosportists tika nogādāts slimnīcā, lai veiktu nepieciešamās medicīniskās pārbaudes.

Sacensību trešajā braucienā savu debiju FIM Speedway Grand Prix čempionātā piedzīvoja Francis Gusts, savu pirmo pasaules spīdveja čempionāta braucienu noslēdzot trešajā vietā, tiekot arī pie pirmā punkta.

Savā otrajā braucienā Andžejs Ļebedevs savam punktu krājumam pievienoja vēl divus punktus, kopā iekrājot jau piecus. Trešajā braucienā Ļebedevs uzsāka apdzīšanas manevru, kura izskaņā kontakts ar dāni Leonu Medsenu, pēc kura daugavpilietis piedzīvoja kritienu. Un tomēr sacensību galvenais tiesnesis lēma, ka tieši viņš ir vainojams sadursmē, izslēdzot Ļebedevu no brauciena atkārtotā starta.

Pēc divpadsmit veiktiem braucieniem jeb pirmajām trim pamatbraucienu sesijām, Tajs Vofindens, Frederiks Lindgrēns un Džeisons Doils bija iekrājuši pa septiņiem punktiem, ierindojoties līderpozīcijas. Tikmēr Ļebedevs ar pieciem punktiem atradās astotajā vietā.

Atlikušo astoņu braucienu laikā izšķīrās pusfinālistu liktenis. Ļebedevs ar divām trešajām vietām punktu krājumu papildināja līdz septiņiem, tomēr ar to nebija pietiekami, lai ierindotos starp astoņiem ātrākajiem spīdveja braucējiem. Iekļūšanai pusfinālā bija nepieciešami vismaz astoņi.

Francis Gusts savā FIM Speedway Grand Prix debijas turpinājumā četras reizes finišēja brauciena ceturtajā pozīcijā, tādējādi sacensības noslēdzot piecpadsmitajā vietā, izcīnot savus pirmos divus pasaules spīdveja čempionāta punktus.

Bet Gusts šodien nebija vienīgais latviešu braucējs, kurš pieredzēja debija pasaules spīdveja čempionātā. Tā kā sāpīgu kritienu un izstāšanos no turpmākas dalības sacensībās piedzīvoja Tomsens, viņa vietā uz starta izbrauca abi trases rezervisti – latvieši Ričards Ansviesulis un Ernests Matjušonoks – abiem sportistiem veicot savus pirmos braucienus pasaules spīdveja čempionātā. Abi braucēji veica pa diviem braucieniem – Ansviesulim divkārt paliekot ceturtajā vietā, bet Matjušonoka rēķinā arī viens punkts – braucējam viena trešā un viena ceturtā vieta, kas ļāva izcīnīt arī pirmo FIM Speedway Grand Prix čempionāta punktu.

Labāko astotniekā, kas deva vietu pusfinālos, kā pirmie iekļuva Lindgrēns ar divpadsmit punktiem un Vofindens ar vienpadsmit punktiem. Pa desmit punktiem sakrāja Doils, Makss Friks un Martins Vacuļiks, bet deviņi punkti Medsenam un Žmaržļikam. Kā pēdējais ar astoņiem punktiem pusfinālā iekļuva brits Dens Bjūlijs.

Pirmā pusfināla pirmajā aplī galvenā cīņa par līderpozīciju bija starp Žmaržļiku un Lindgrēnu, tomēr Žmaržļiks bija ātrāks, iekārtojoties brauciena vadībā. Atlikušajos apļos sportisti ar pozīcijām vairs nemainījās, polim izcīnot uzvaru, bet Lindgrēnam izcīnot atlikušo vietu finālā.

Otrā pusfināla startā Bjūlijs sadūrās ar austrālieti Doilu, piedzīvojot kritienu, tomēr sacensību tiesnesis lēma, ka visi sportisti drīkstēs startēt arī atkārtotajā startā. Otrajā piegājienā, Vofindens ar Vacuļiku izvirzījās brauciena pirmajās divās pozīcijās. Lai arī Doils sākotnēji mēģināja apsteigt konkurentus, jau pavisam drīz viņš sāka atpalikt, brauciena turpinājumā pārliecinošu vietu finālā nodrošinot tieši Vofindenam un slovākam Vacuļikam.

OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga lielajā finālā, pēc starta pirmajā līkumā ļoti cieši iebrauca trīs braucēji, Lindgrēnam piedzīvojot kritienu. Otrajā piegājienā falšstartu, aizķerot starta lentes, piedzīvoja pieredzējušais Vofindens, kurš jau pirms tam bija saņēmis brīdinājumu, tādējādi saņemot diskvalifikāciju. Trešajā piegājienā motosportistiem izdevās veiksmīgi veikt fināla braucienu – startā vadībā izvirzījās Lindgrēns, tomēr otrajā aplī Žmaržļikam izdevās veikt meistarīgu apdzīšanas manevru. Atlikušajos apļos polis noturēja līderpozīciju, finišā tiekot pie pārliecinošas uzvaras, kura viņam ir ceturtā šajā pasaules čempionāta sezonā, bet jau 22. uzvara karjerā. Lindgrēns Biķernieku spīdveja trekā sacensības noslēdza kāpjot uz goda pjedestāla otrā pakāpienu, bet trešajā pozīcijā finišēja Vacuļiks.

“Es pieļāvu kļūdu. Man bija iespējas, bet varbūt mentāli mazliet neizturēju, arī regulējumi nebija tik labi. Paldies visiem faniem, kuri atnāca un atbalstīja mūs cik varēja. Gribējās mazliet pastiept vakaru garāku, bet cerams, ka tiksimies FIM Speedway Grand Prix posmā nākamgad, un mums izdosies demonstrēt vēl labāku sniegumu. Manuprāt, šovakar parādījām, cik spīdvejs ir lielisks arī Rīgā, ne tikai Daugavpilī,” pēc sacensībām stāsta Latvijas vadošais spīdveja braucējs Andžejs Ļebedevs.

2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2, kas notika 11. augustā, un 2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga, kas notika 12. augustā, bija iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedza OlyBet Sporta Bārs, DeWALT, Go3, Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD), Latvia travel un pasākuma tehniskais partneris Ramirent, kā arī, Biķernieku trase, Rīgas Motormuzejs, SIXT, Fristads, Canon Biznesa Centrs Rīga, OCT Composites, SignTech, Peltors, Flora, AKROPOLE Alfa, Nextbike un Lofbergs. Sacensības rīkoja D4K.

Visa informācija un jaunumi par Biķernieku trasē notikušo 2023 DeWalt FIM Speedway of Nations 2 un 2023 OlyBet FIM Speedway Grand Prix of Latvia – Riga atrodama plašsaziņas sociālo tīklu kontos Facebook /SGPLatvia, Instagram @sgp_latvia un X @SGP_Latvia.

 

 

Biķernieku kompleksā sporta bāze 
S. Eizenšteina 16, Rīga, LV-1079 

Tālr: +371 67025800 
E-pasts: info@bksb.lv 

e-adrese E-adrese

 

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”
Reģ. nr.: 40003345734 
S.Eizenšteina iela 6, , Rīga, LV-1079 
AS Swedbank Konts: LV92HABA0551029752626